MŚJ w kolarstwie torowym: Srebrny medal Sibiak w keirinie

Inne
MŚJ w kolarstwie torowym: Srebrny medal Sibiak w keirinie
fot. Twitter/Andrzej Piątek

Nikola Sibiak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) zdobyła na torze kolarskim w szwajcarskim Aigle srebrny medal mistrzostw świata juniorów w keirinie. W zakończonych w niedzielę zawodach reprezentacja Polski wywalczyła w sumie dziewięć miejsc na podium.

Sibiak w finale przegrała tylko z Niemką Leą Sophie Friedrich. To trzeci medal uczennicy SMS Żyrardów w Aigle, bo wcześniej zdobyła brązowe w sprincie i wraz z Nikolą Seremak w sprincie drużynowym.

 

 

W niedzielę biało-czerwoni startowali jeszcze w jednym finale. W madisonie szóste miejsce wywalczyły Marta Jaskulska i Wiktoria Kierat (obie BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

 

W tej samej konkurencji Filip Prokopyszyn (LKS Trasa Zielona Góra i Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek) po upadku nie zakwalifikowali się do walki o medale.

 

Sibiak wywalczyła dziewiąty medal dla Polski w mistrzostwach rozgrywanych przy siedzibie Międzynarodowej Unii Kolarskiej. W poprzednich dniach biało-czerwoni zdobyli złoty, dwa srebrne i pięć brązowych krążków.

 

Mistrzem świata został w sobotę Cezary Łączkowski w sprincie indywidualnym. Dwa srebra wywalczył Filip Prokopyszyn – w scratchu i wyścigu punktowym, a brązowe: Łączkowski razem z Oskarem Filipczakiem i Bartoszem Kucharskim w sprincie drużynowym, Marta Jaskulska w omnium i scratchu, a także Sibiak w sprincie oraz wspólnie z Nikolą Seremak w sprincie drużynowym.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze