PGE VIVE Kielce zwycięzcą Szczypiorno Cup

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni VIVE Kielce zwyciężyli w piątej edycji międzynarodowego turnieju Szczypiorno Cup, który w niedzielę zakończył się w Kaliszu. W finale pokonali ukraiński Motor Zaporoże 36:33 (20:17). Trzecią lokatę zajęła drużyna Orlenu Wisły Płock.

Tegoroczny "Szczypiorno Cup" miał bardzo silną obsadę, bowiem w Kaliszu wystąpili wszyscy medaliści ostatniego sezonu ekstraklasy. VIVE było faworytem kaliskiego turnieju i nie zawiodło, choć ich finałowe starcie z ukraińskim Motorem Zaporoże było dość wyrównane.

Ubiegłoroczny triumfator Górnik Zabrze po niezwykle emocjonującym widowisku przegrał pojedynek o trzecią lokatę z wicemistrzem Polski Orlenem Wisłą 26:27.

Zawody rozgrywane były w formule pucharowej, pierwszego dnia odbyły się ćwierćfinały, w sobotę półfinały i spotkania o miejsca 5-8, a w ostatnim dniu imprezy pojedynki o końcowe lokaty. Turniej uświetnił również obchody 100-lecia istnienia piłki ręcznej na ziemiach polskich.

Wyniki:

mecz o 7. miejsce

MKS Energa Kalisz - Zagłębie Lubin 26:19 (10:11)

mecz o 5. miejsce

MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 27:22 (15:8)

mecz o 3. miejsce

Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze 27:26 (14:17)

finał

PGE VIVE Kielce - Motor Zaporoże 36:33 (20:17)

Końcowa kolejność turnieju: 1. PGE VIVE Kielce, 2. Motor Zaporoże, 3. Orlen Wisła Płock, 4. Górnik Zabrze, 5. MMTS Kwidzyn, 6. Azoty Puławy, 7. Energa MKS Kalisz, 8. Zagłębie Lubin.