Żużlowiec z Lublina niedopuszczony do wyścigu po badaniu alkomatem. Grozi mu surowa kara...

Żużel

Przed zawodami została przeprowadzona próba na obecność alkoholu we krwi u Oskara Bobera. Niestety, wynik jest pozytywny - powiedział przedstawiciel GKSŻ Dariusz Cieślak. 21-letni żużlowiec może ponieść surowe konsekwencje...

Spotkanie Car Gwarant Star Gniezno - Speed Car Motor Lublin w ramach 13. kolejki Nice 1 Ligi Żużlowej zaczęło się dość nieoczekiwanie. Na starcie zabrakło bowiem jednego z zawodników, co nie pozostało niezauważone przez komentatorów Polsatu Sport. Nieobecnym był junior lublinian - Oskar Bober.

 

Było to spore osłabienie zespołu gości, ale dlaczego nie mógł wystąpić? Wszystko przez... badanie alkomatem. W rozmowie z Polsatem Sport potwierdził to przedstawiciel Głównej Komisji Sportu Żużlowego Dariusz Cieślak.

 

- Niestety, mogę to potwierdzić. Przed zawodami została przeprowadzona próba na obecność alkoholu we krwi u Oskara Bobera. Niestety, wynik jest pozytywny - przyznał.

 

Oznacza to, że Bober zostanie ukarany. Według regulaminu poniesie on stratę finansową (do 50 tysięcy złotych), a dodatkowo może zostać zawieszony od miesiąca do nawet dwóch lat.

 


Car Gwarant Start Gniezno pokonał Speed Car Motor Lublin 47:43.

 

Wypowiedź CIeślaka w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie