Mięciel: Wszyscy śmieją się z Legii, a i tak jest najlepsza w Polsce

Piłka nożna

Były piłkarz m.in. Legii Warszawa i PAOK-u Saloniki Marcin Mięciel opowiedział o szansach Greków w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, a także o obecnej sytuacji mistrzów Polski. - Wszyscy śmieją się z Legii, ale to i tak najlepszy klub w Polsce - przyznał 42-latek

Igor Marczak: Przed PAOK-iem Saloniki IV runda eliminacji Ligi Mistrzów. Tam Grecy zmierzą się z Benfiką, jak pan ocenia to starcie?

 

Marcin Mięciel: Jako kibic i były zawodnik PAOK-u będę mu kibicował. Liga portugalska jest jednak bardzo mocna. Benfica to historią i wielką klasą. Zespół z Saloników, jak widać po pierwszych meczach, jest dobrze przygotowany. PAOK chce wszystkim udowodnić, że to on powinien być mistrzem Grecji. Myślę, że ma duże szanse na awans.

 

Jako byłego piłkarza Legii spytam, co się pana zdaniem dzieje z mistrzami Polski?

 

Ciężko ocenić, co jest przyczyną. Znają ją na pewno ludzie związani z klubem. Nie poszło im w pucharach, ale w lidze też nie jest najlepiej. Wszyscy się śmieją, ale ta Legia w polskiej lidze i tak jest najlepsza. Europa nam jednak ucieka. Musimy się skupić na szkoleniu dzieci. Prezesi Legii muszą zbudować ten klub od podstaw. Zdobywając tyle tytułów, zarabiając tyle pieniędzy i zbierając tylu zawodników okazuje się, że... nie ma zespołu, pieniędzy i zawodników. Trzeba dać czas trenerowi i zobaczyć, co się wydarzy.

 

Ricardo Sa Pinto - nowy trener Legii. Czy mistrzom Polski potrzebny jest taki charakterny szkoleniowiec?

 

Zawsze mówiłem, że w Legii powinni pracować ludzie, którzy już coś osiągnęli. To najlepszy polski klub, znany w Europie i w tej Europie powinien cały czas grać. Niestety prezesi wybierają różnych trenerów. Był moment, że wykreowali Jacka Magierę, fajnie to wyglądało. Miał być w Legii na lata, ale prezes nie wytrzymał, pewnie teraz myśli, że to duży błąd. Nie wiadomo, co by było, gdyby Magiera został do teraz, może byłoby zdecydowanie lepiej. Dziwiono się, że Legia wzięła Romeo Jozaka, czyli trenera, który nic jeszcze nie osiągnął.

 

Dziwne jest to, że kilka lat temu Legia wygrywała ze Sportingiem i remisowała z Realem Madryt, a teraz przegrywa z mistrzem Luksemburga.

 

Niestety taki jest futbol. W średniej klasy klubach takie coś się zdarza, w Legii nie powinno. Przegraliśmy z Luksemburczykami i cała Europa o tym mówi.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Igor Marczak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie