Pogoń Szczecin szykuje hitowy transfer!

Piłka nożna
Pogoń Szczecin szykuje hitowy transfer!
Fot. PAP

Pogoń Szczecin w ciągu najbliższych dni powinna sfinalizować zaskakujący transfer! Do klubu ma trafić bowiem były kapitan reprezentacji Portugalii do lat 17 Tomas Podstawski.

Kosta Runjaic, który jest trenerem zespołu ze Szczecina, chce wzmocnić pozycję defensywnego pomocnika, a właśnie na niej gra Podstawski. Swoją karierę rozpoczynał Boavista Porto, a na swoim koncie ma ponad sto występów na zapleczu portugalskiej ekstraklasy. Dla swojego obecnego klubu rozegrał 25 spotkań w najwyższych ligowych rozgrywkach.

 

Był również stałym punktem młodzieżowych reprezentacji Portugalii, z którymi wystąpił na mistrzostwach Europy U-19 w 2013 i 2014 roku, mistrzostwach świata U-20 w 2015 roku. Łącznie rozegrał ponad 80 spotkań. Był także kapitanem reprezentacji do lat 17. Podczas Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku należał do podstawowych zawodników Portugalii.

Zespół ze Szczecina miał początkowo jedynie wypożyczyć zawodnika, ale ostatecznie zdecydował się go wykupić. Podstawskim były zainteresowane również inne polskie kluby, jednak nikt nie przebił oferty Pogoni.

23-latek, który posiada również polskie obywatelstwo, może zostać zakontraktowany w najbliższych dniach.

 

JW, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie