UFC 230: Rewanżowe starcie byłych mistrzów potwierdzone

Sporty walki
UFC 230: Rewanżowe starcie byłych mistrzów potwierdzone
fot. Polsat Sport

Potwierdziło się to, co było zapowiadane od dłuższego czasu. Podczas gali UFC 230 dojdzie do rewanżowego pojedynku dwóch byłych mistrzów kategorii średniej. Luke Rockhold (16-4, 6 KO, 8 SUB) po raz drugi stanie naprzeciwko Chrisa Weidmana (14-3, 6 KO, 4 SUB).

Pierwsze starcie obu zawodników miało miejsce w grudniu 2015 roku na hitowej gali UFC 194. Weidman był wtedy mistrzem kategorii średniej, a jego rywal pretendentem. W czwartej rundzie Rockhold rozbił przeciwnika i odebrał mu pas.

 

Od tego czasu "All-American" przegrał dwa pojedynki, z Yoelem Romero i Gegardem Mousasim i wygrał jeden, z Kelvinem Gastelumem. Później czekała go dłuższa przerwa, gdyż od ostatniej jego walki minął rok. Spowodowana była ona kontuzją kciuka.

 

Wydawało się, że Rockhold po zdobyciu pasa nacieszy się nim przez dłuższy czas. Przegrał jednak już w pierwszej obronie z Michaelem Bispingiem. Następnie wrócił i zwyciężył Davida Brancha. Ostatnio jednak musiał uznać wyższość Yoela Romero. Po tym pojedynku pojawiły się głosy, że 33-latek przejdzie do kategorii półciężkiej, ale ostatecznie został w średniej. Obaj panowie potwierdzili walkę w mediach społecznościowych.

 

Podczas gali UFC 230 ma dojść do jeszcze dwóch niezwykle ciekawych pojedynków w tej kategorii. David Branch ma się zmierzyć z Ronaldo Souzą, a Yoel Romero z Paulo Costą. Ponadto wszyscy liczą na powrót Nate'a Diaza, który po ponad dwóch latach po raz kolejny ma wejść do oktagonu. Jego rywalem ma być Dustin Poirier.

 

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie