Kolejny Polak w Napoli! Kiedyś napastnik, teraz bramkarz

Piłka nożna
Kolejny Polak w Napoli! Kiedyś napastnik, teraz bramkarz
fot. PAP

Powiększa się polska reprezentacja w Neapolu. Do Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika dołączył zaledwie 16-letni Hubert Idasiak. Młody bramkarz trafił rzecz jasna do drużyny młodzieżowej.

Poza wskazaną dwójką naszych reprezentantów piłkarzem Napoli jest również Igor Łasicki, ale do czerwca 2019 roku gra on na wypożyczeniu w Wiśle Płock. Teraz polską ekipę w Neapolu zasili młody Idasiak.

Co ciekawe kilka lat temu ten zawodnik grał jeszcze na pozycji napastnika. Co więcej, był bardzo skutecznym i wyróżniającym się snajperem. W pewnym momencie zdecydował się jednak diametralnie zmienić pozycję i zostać bramkarzem.

Podobno dobry golkiper musiał w przeszłości wcielić się w rolę napastnika, by lepiej zrozumieć w przyszłości swoich przeciwników. Czas pokaże, czy taki manewr przyniesie w przyszłości efekty.

 


Idasiak przed przejściem do Napoli występował w Akademii Piłkarskiej Pogoń Szczecin. 16-latek jest też kolejnym Polakiem, który udał się do Włoch. To jedna z najchętniej wybieranych lig przez polskich zawodników.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie