Liga Mistrzów: Zwariowana końcówka na Białorusi! PSV z cenną zaliczką przed rewanżem

PSV rzutem na taśmę przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę w meczu fazy play off z BATE Borysów. W 88. minucie wynik wyrównał Aleksandr Hleb, jednak już sześćdziesiąt sekund później później efektownym szczupakiem gola strzelił Donyell Malen! Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3, a PSV wróci do Holandii z pokaźną zaliczką.

Na drodze wcześniejszych faz eliminacji Ligi Europy BATE wyeliminowało fińskie HJK oraz azerski Karabach Agdam, w którym na co dzień występuje były legionista Jakub Rzeźniczak. Dla PSV mecz z Białorusinami był zaś pierwszym w obecnej edycji rozgrywek, gdyż podopieczni Marka van Bommela, jako mistrz Holandii, zaczynali przygodę z europejskimi pucharami właśnie od fazy play off.

Faworytem spotkania byli Holendrzy, jednak BATE nie zamierzało składać broni bez walki, czego wyrazem było otwarcie wyniku przez Jasse Tuominena w 9. minucie gry. Wówczas lewą stroną boiska pomknął Aleksandar Filipović i wstrzelił piłkę pomiędzy wracających obrońców PSV, a znajdujący się we właściwym miejscu pola karnego napastnik skierował ją do bramki bezradnego Jeroena Zoeta.

W 35. minucie w pole karne BATE wbiegł Steven Bergwijn, który próbował przerzucić piłkę nad Nemanją Milunoviciem, jednak Serb zatrzymał ją ręką, a sędziujący zawody Felix Zweyer bez chwili zwątpienia podyktował rzut karny. Na gola zamienił go niezawodny Gaston Pereiro, dla którego był to piąty gol w ostatnich czterech spotkaniach. Cóż za skuteczność!

W 61. minucie Hirving Lozano wyprowadził gości na prowadzenie, gdy przyjął podanie od Luuka de Jonga, zszedł do środka, a następnie precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego pokonał Denisa Scherbitskiego.

Chwilę później doszło do przykrego zdarzenia, gdy bramkarz gospodarzy w ofiarnej interwencji został uderzony piłką w twarz, po strzale jednego z rywali. Impet był na tyle duży, że zamroczony zawodnik przez dłuższą chwilę nie był w stanie kontynuować gry, ze względu na intensywny krwotok.

To, co wydarzyło się w końcówce przeszło jednak najśmielsze oczekiwania kibiców! W 88. minucie bramkarz PSV dość nieudolnie próbował wypiąstkować piłkę poza pole karne, jednak akurat w tym miejscu znajdował się były piłkarz takich klubów jak FC Barcelona czy Arsenal - Aleksandr Hleb, który świetnym strzałem w kierunku lewego słupka wyrównał wynik.

Minutę później było już 2:3, gdy kapitalnym, płaskim dośrodkowaniem popisał się José Ángel Tasende, a piłkę szczupakiem do bramki wbił Donyell Malen! Ostatecznie mecz zakończył się cennym zwycięstwem PSV, które dzięki trzem golom strzelonym na wyjeździe znacznie zwiększyło swoje szanse na występ w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

BATE Borysów - PSV Eindhoven 2:3 (1:1)

Bramki: Tuominen 9', Hleb 88' - Pereiro 35', Lozano 61', Malen 89'.

Żółte kartki: Filipenko, Stasevich, Rios - de Jong, Lozano, Teze.

BATE: Denis Scherbitski - Aleksei Rios, Nemanja Milunović, Yegor Filipenko, Aleksandar Filipović - Dmitri Baga, Evgeni Yablonski, Stansilav Dragun (65' Aleksandr Hleb) - Mirko Ivanić (81' Maksim Volodko), Jasse Tuominen (60' Maksim Skavysh), Igor Stasevich.

PSV: Jeroen Zoet - Denzel Dumfries, Daniel Schwaab, Nick Viergever, Jose Tasende - Pablo Rosario (Nicolas Isimat-Mirin 90+4'), Jorrit Hendrix, Gaston Pereiro (Mauro Junior 82') - Hirving Lozano (Donyell Malen 87'), Luuk de Jong, Steven Bergwijn

Sędzia: Felix Zweyer (Niemcy).