Liga Mistrzów: Tottenham pierwszy mecz u siebie zagra na Wembley

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Tottenham pierwszy mecz u siebie zagra na Wembley
fot. PAP

Tottenham Hotspur pierwszy mecz Ligi Mistrzów w tym sezonie u siebie rozegra na Wembley - poinformował angielski klub piłkarski. Wciąż czeka na to, by przenieść się na swój przebudowany stadion White Hart Lane.

Pierwotnie "Koguty" zadebiutować na swoim mogącym teraz pomieścić 62 tysiące widzów obiekcie miały 15 września spotkaniem ligowym z Liverpoolem. Ze względu na kwestie dotyczące bezpieczeństwa termin inauguracyjnego meczu na przebudowanym White Hart Lane przesunie się, a spotkanie z "The Reds" oraz pierwszy pojedynek u siebie w LM (który odbędzie się w drugiej połowie września lub na początku października) odbędą się na Wembley, gdzie zawodnicy Tottenhamu występowali w roli gospodarzy przez cały poprzedni sezon.

Na tym słynnym obiekcie nie będą mogli jednak rozegrać ewentualnego meczu trzeciej rundy Pucharu Ligi Angielskiej, bowiem jest on wówczas zajęty. English Football League (EFL) potwierdziła, że jeśli Tottenham zostanie wylosowany jako gospodarz tego spotkania, to będzie miał prawo ubiegać się o zmianę i rozegranie go na wyjeździe. Klub zapowiedział, że rozważa taki wariant lub przeniesienie meczu na neutralny teren.

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze