Były reprezentant Anglii ogłosił bankructwo!

Piłka nożna
Były reprezentant Anglii ogłosił bankructwo!
fot. PAP

Jak być zawodowym piłkarzem i w wieku 34 lat mieć zero na koncie bankowym? Carlton Cole dokonał rzeczy wręcz niewiarygodnej. Siedmiokrotny reprezentant Anglii mimo 30-tysięcznej tygodniówki przez wiele lat swojej kariery ogłosił bankructwo!

Cole w trakcie swojej kariery bronił barw Chelsea, West Hamu United i Celtiku, jednak mimo zaledwie 34 lat na karku ma zero na koncie w banku. Można przypuszczać, że w trakcie swojej kariery zarabiał średnio około 30 tysięcy funtów tygodniowo. Mimo to, siedmiokrotny reprezentant Anglii w latach 2009-2010, który swego czasu był w czołówce napastników Premier League jest bankrutem.

Werdykt wydał Sąd Najwyższy w Londynie, a Cole ma za zadanie spotykać się z młodymi ludźmi i rozmawiać o roli pieniędzy w życiu.

- Wierzę, że moja historia nauczy wielu młodych piłkarzy, żeby być odpowiedzialnym za to, czym się kierują i kogo słuchają podczas swojej kariery. Niestety nie zdawałem sobie sprawy z konsekwencji i jest już za późno, by odwrócić pewne sprawy - skomentował swoje bankructwo 34-letni snajper.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze