Fortuna 1 Liga: Stal Mielec wygrała w Łodzi

Piłkarze ŁKS Łódź przegrali 0:2 ze Stalą Mielec w spotkaniu 6. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gole dla ekipy trenera Artura Skowronka strzelili Łukasz Wroński i Grzegorz Tomasiewicz.

Piłkarze ŁKS Łódź w poprzedniej serii gier przegrali po emocjonującym, wyjazdowym starciu z Garbarnią Kraków 2:3. Stal Mielec uległa na własnym boisku 0:1 Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Przed meczem więcej szans dawano gospodarzom – podopieczni Kazimierza Moskala plasowali się wyżej w tabeli, zajmowali piąte miejsce w tabeli, jednak zgromadzili na swym koncie tylko punkt więcej od dwunastej Stali.

Pierwsza połowa nie potwierdziła przedmeczowych prognoz. Piłkarze ŁKS nie stworzyli praktycznie żadnej klarownej sytuacji pod bramką rywali, zdecydowanie groźniejsi w ofensywie byli mielczanie.

W 32. minucie Michał Kołba uratował sytuację po nieporozumieniu z Maksymilianem Rozwandowiczem, ale dwie minuty później przyjezdni otworzyli wynik spotkania. Łukasz Wroński otrzymał podanie z głębi pola, wyprzedził obrońców rywali i oddał zaskakujący strzał po ziemi na bliższy słupek.

Jeszcze w doliczonym czasie gry pierwszej połowy mielczanie mogli podwyższyć wynik. Josip Soljic minął kilku rywali i popisał się efektownym strzałem zza pola karnego, po którym piłka obiła poprzeczkę bramki łodzian.

Druga połowa nie zdążyła się na dobre rozpocząć, gdy mielczanie zdobyli drugą bramkę. Maksymilian Banaszewski ruszył lewą stroną, ograł obrońców gospodarzy, zagrał do Andrei Prokicia, ten wyłożył piłkę Grzegorzowi Tomasiewiczowi, który umieścił ją w siatce. Gospodarze znów zawiedli w defensywie...

Łodzianie walczyli o zmianę niekorzystnego rezultatu. Próbowali strzałów z dystansu, indywidualnych akcji, jednak mielczanie dobrze prezentowali się w defensywie. Najbliżsi powodzenia byli w 89. minucie, gdy Rafał Grodzicki sfaulował szarżującego Jakuba Kostyrkę tuż przed polem karnym. Wojciech Łuczak uderzył z wolnego obok muru gości, zbyt lekko jednak, by zaskoczyć Seweryna Kiełpina.

ŁKS Łódź - Stal Mielec 0:2 (0:1)

Bramki: Wroński 34, Tomasiewicz 46

ŁKS: Michał Kołba – Jan Sobociński, Artur Bogusz, Patryk Bryła (72. Maciej Wolski), Wojciech Łuczak, Ievgen Radionov, Daniel Ramirez Fernandez (56. Jakub Kostyrka), Mateusz Gamrot, Jan Grzesik, Bartłomiej Kalinkowski (66. Kamil Żylski), Maksymilian Rozwandowicz