Piłkarz Realu Madryt "zaginął". Od dwóch miesięcy nie ma po nim śladu

Piłka nożna
Piłkarz Realu Madryt "zaginął". Od dwóch miesięcy nie ma po nim śladu
fot. PAP

Jeszcze kilka sezonów temu pełnił ważną rolę w Realu Madryt. Teraz jednak rzeczywistość jest zupełnie inna - od ponad 60-ciu dni nikt w klubie nie widział Fabio Coentrao. Miejsce jego pobytu nie jest oficjalnie potwierdzone, a przecież piłkarz ma jeszcze ważny kontrakt...

Po świetnych meczach w barwach Benfiki Coentrao trafił do Realu Madryt w 2011 roku za 30 milionów euro. Teraz może ta suma nie robi takiego wrażenia, ale jeszcze wtedy było to bardzo dużo pieniędzy za zawodnika, który musiałby rywalizować z Marcelo. A to właśnie Brazylijczyk był pierwszym wyborem każdego trenera i trudno było tak naprawdę podejrzewać, że coś w tej kwestii by się zmieniło.

 

Na początku jednak grał. Może nie każdy mecz od deski do deski, ale pojawiał się na boisku także w ważnych meczach Ligi Mistrzów czy też Pucharu Króla. Z czasem jednak zaczęły mu dokuczać kontuzje, które męczyły do bardzo regularnie. Właśnie przez nie opuścił m.in. Euro 2016, a także rosyjski mundial. Stracił też miejsce w kadrze Realu, więc musiał ratować się wypożyczeniami do AS Monaco oraz Sportingu Lizbona.

 

Problem w tym, że jego wypożyczenie do portugalskiego klubu się już zakończyło, a od 20 maja, czyli finału Pucharu Portugalii, nikt w klubie go nie widział. Mijają już dwa miesiące i tak naprawdę nie wiadomo, gdzie w tym momencie znajduje się Coentrao. Dziennikarze as.com. twierdzą, że może trenować indywidualnie w swojej posiadłości pod Madrytem, ale nikogo nie poinformował o swojej formie czy też planach na przyszłość.

 

A ma przecież kontrakt, który będzie jeszcze ważny przez rok. Klub liczył, że jego agent znajdzie mu nowy klub, lecz na skutek braku kontaktu z kimkolwiek z obozu piłkarza wydaje się to niemożliwe. Przynajmniej na razie...

Aktualizacja (17:10):

Coentrao postanowił przerwać milczenie i opublikował taki oto wpis:

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie