Ronaldo po dziewięciu latach spędzonych w Madrycie postanowił podjąć się kolejnego wyzwania. Portugalczyk przeniósł się do Turynu za 112 milionów euro. Za sezon będzie zarabiał aż 30 mln. Zdobywca pięciu Złotych Piłek zdradził, co było jedną z przyczyn takiej decyzji. Chodzi o jego pięknego gola z ćwierćfinałowego spotkania Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu. Ronaldo cudowną przewrotką podbił serca kibiców w Turynie. Fani po golu zgotowali mu owację na stojąco, a Portugalczyk był nią zachwycony.

 

- Małe rzeczy robią dużą różnicę. To co zobaczyłem wtedy na stadionie dało mi do myślenia. Oczywiście nie był to główny powód decyzji, ale wziąłem go pod uwagę. Tamta bramka była jedną z najlepszych w mojej karierze, a brawa jakie dostałem w Turynie były niesamowite. Nigdy nic takiego mi się nie przydarzyło - powiedział 33-latek.

 

Ronaldo wraz z Juventusem będzie walczył o ósme z rzędu mistrzostwo Włoch. Głównym zadaniem Portugalczyka będzie jednak wygranie Ligi Mistrzów. "Stara Dama" jest nie do dogonienia w lidze, ale na arenie europejskiej nie idzie im już tak dobrze.