Kolejne wzmocnienia w Stoczni Szczecin

Siatkówka
Kolejne wzmocnienia w Stoczni Szczecin
fot. Stocznia Szczecin

Stocznia Szczecin ogłosiła kolejne ruchy kadrowe. W sezonie 2018/19 funkcję drugiego trenera w tego siatkarskiego klubu piastował będzie Dario Simoni. W treningach uczestniczy również 18-letni bułgarski przyjmujący Asparuch Asparuchow.

Simoni urodził się 21 sierpnia 1970 roku. Z siatkówką ma do czynienia od wielu lat. Na stanowisku drugiego trenera pracował już między innymi w Trentino, Modenie oraz reprezentacji Bułgarii. W 2014 roku prowadził też jako pierwszy szkoleniowiec włoską drużynę Top Volley Latina. Włoski szkoleniowiec od kilku dni przebywa w Szczecinie i wykonuje zadania, które w ubiegłym sezonie należały do Dariusza Króla, dotychczasowego drugiego trenera Stoczni. Simoni ma wspierać Michała Mieszko Gogola i ma pomóc drużynie w realizacji zamierzonych celów.

 

Szkoleniowiec z Italii nie jest jedyną nową postacią, która na przestrzeni minionych kilku dni pojawiła się w klubie. W treningach, przygotowujących zespół do nowego sezonu uczestniczy także utalentowany Asparuch Asparuchow. 18-letni bułgarski przyjmujący przebywa w stoicy Pomorza Zachodniego na zasadzie wzajemnej pomocy i określonej współpracy.

 

Asparuch Asparuchow. / fot. Stocznia Szczecin

 

Drużyna ze Szczecina tego lata mocno przebudowała skład. Do klubu dołączyli m.in. Matej Kazijski, Bartosz Kurek, Nikołaj Penczew i Łukasz Żygadło, a funkcję dyrektora sportowego objął Radostin Stojczew.

RM, Polsat Sport, Stocznia Szczecin

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze