Ofiara została oprawcą. Dwie identyczne czerwone kartki (WIDEO)

Anastasios Bakasetas był centralną postacią pierwszego spotkania MOL Vidi - AEK Ateny. Najpierw na napastniku gości odgwizdano brzydki faul, za który wyleciał zawodnik gospodarzy, a później Grek... dopuscił się identycznego przewinienia, a sędzia był konsekwentny i także wyrzucił go z boiska. W międzyczasie Bakasetas zapewnił zwycięstwo AEK-owi golem z dystansu.

Już w 23. minucie spotkania w Budapeszcie doświadczony Szabolcs Huszti zaciekle walczył o piłkę w środkowej części boiska, wchodząc wyprostowaną nogą w Bakasetasa. Grek długo zwijał się z bólu, a sędzia Gianluca Rocchi pokazał mu czerwoną kartkę za niebezpieczne zagranie.

Bakasetas wrócił do gry, a w drugiej połowie nawet zdobył bramkę strzałem zza pola karnego, podwyższając prowadzenie swojego zespołu na 2:0. Kilka minut późnie jednak... skopiował wybryk rywala z pierwszej połowy i po odskoczeniu piłki bez zastanowienia zaatakował wyprostowaną nogą innego z graczy MOL Vidi.

Rocchi był konsekwentny i wyrzucił z boiska Bakasetasa, wyrównując szanse obu zespołów. Grek "popisał się" tym, czego sam doświadczył przed zmianą stron i słusznie ujrzał czerwoną kartkę. AEK ostatecznie zwyciężył 2:1 i jest w świetnej sytuacji przed rewanżem w Grecji.

Dwie czerwone kartki z meczu MOL Vidi - AEK Ateny w załączonym materiale wideo.

Wielkie piłkarskie emocje w nowym sezonie 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA zapewnią nowe kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 w jakości Super HD. Łącznie przez 3 lata w ofercie Telewizji Polsat, platformy Cyfrowy Polsat, sieci Plus i IPLI będzie można zobaczyć ponad 1000 meczów.