Probierz: Klątwo, odejdź!

Piłka nożna
Probierz: Klątwo, odejdź!
fot. Cyfrasport

"Jeżeli mam takie moce sprawcze, jak bardzo wielu uważa, że dużo dzieje się z mojej przyczyny, to dzisiaj odwołuję klątwę Cracovii. Niech idzie sobie w siną dal. Klątwo, odejdź!" – powiedział przed piątkowym meczem ekstraklasy z Piastem Gliwice trener "Pasów" Michał Probierz.

Jego piłkarze w tym sezonie jeszcze nie odnieśli zwycięstwa. Cracovia w swoim dorobku ma zaledwie dwa punkty i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. W poprzedniej kolejce "Pasy" przegrały na swoim stadionie 0:1 z Zagłębiem Lubin. O porażce przesądziła przede wszystkim słaba skuteczność. Dlatego Probierz, mimo wszystko, z optymizmem patrzy w przyszłość.

"Po ostatnim spotkaniu dokonaliśmy analizy naszej gry. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji, bo mogliśmy strzelić przynajmniej kilka goli. Ponadto dużo biegaliśmy i w przekroju całego meczu byliśmy lepszą drużyną. Obecnie kilku zawodników wraca do treningów i będziemy mieć większe pole manewru, jeśli chodzi o wybór składu" – powiedział trener Cracovii, dodając, że w poniedziałek na treningu powinni pojawić się dwaj nowi zawodnicy – środkowy pomocnik i napastnik, którzy "od razu powinni być wzmocnieniem zespołu".

Probierz po raz kolejny przypomniał, z jakimi problemami zmaga się w ostatnich tygodniach.

"Straciliśmy pięciu zawodników. Kontuzje złapali Adrian Danek, Michal Siplak i Gerard Oliva, odeszli też Miroslav Covilo i Elady. Nie szukam usprawiedliwienia, ale wyciągam wnioski na przyszłość. Trzeba w okresie przygotowawczym przygotować więcej rozwiązań, dwa, trzy warianty składu. Nie można zamykać się na inne opcje, ale przewidywać, co może się wydarzyć. Cały czas szukamy optymalnego ustawienia, chcemy, żeby ten zespół był stabilny" – zapewnia Probierz.

Piast, w przeciwieństwie do Cracovii, świetnie rozpoczął sezon, bo od trzech wygranych, ale dwa ostatnie mecze przegrał i zajmuje piąte miejsce w tabeli. Probierz przyznaje, że z trenerem gliwickiego zespołu Waldemarem Fornalikiem łączą go bliskie relacje.

"Zawsze będę mu wdzięczny, bo gdy byłem jeszcze piłkarzem w Górniku Zabrze, zrobił mnie swoim asystentem. Życzę mu jak najlepiej, oczywiście poza jutrzejszym meczem" – powiedział Probierz.

Piątkowy mecz w Gliwicach rozpocznie się o godzinie 18.00.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze