W studiu Ligi Mistrzów jak na... planie Jurassic Park? "Coś w tym jest"

Piłka nożna

Za nami dwa premierowe wieczory Ligi Mistrzów z nowoczesnym studiem Polsatu Sport. Na ponad siedmiuset metrach kwadratowych pojawia się wiele wirtualnych elementów i jest to kompletnie nowa konwencja, do której muszą przyzwyczaić się dziennikarze Polsatu Sport. Szymon Rojek o swoich pierwszych doświadczeniach w studiu opowiedział w oparciu o... plan filmu Jurassic Park!

Aleksandra Szutenberg: Jakie to uczucie, stać obok kolegi, który o czymś opowiada, na coś wskazuje, a tego tak naprawdę między wami nie ma?
 
Szymon Rojek: To jest w tym wszystkim najtrudniejsze, pracujesz z czymś, czego nie widzisz. Nie chcę tutaj absolutnie niczego porównywać, jednak ostatnio czytałem wywiad z aktorami, którzy grali w pierwszym, historycznym Jurassic Park i podobno to wyglądało tak, że naprzeciwko nich stał reżyser Steven Spielberg i machał miotłą, a oni mieli reagować jakby zobaczyli dinozaura. I coś w tym jest. My też możemy tylko sobie wyobrazić, że obok nas jest gazeta lub stoi piłkarz, chociaż jest to tylko pusta przestrzeń. Wszyscy nam pomagają, wszyscy czuwają. "Krok w lewo", "spójrz". Mam nadzieję, że efekt finalny się broni.
 
Jak ty przez chwilę milczysz i patrzysz na to, co opowiada kolega, jakie jest wrażenie tej drugiej strony?
 
To jest ciekawe doświadczenie. Kiedy nie jesteśmy na scenie, możemy podejrzeć to, co widzą widzowie, a więc kolegę już z tym wirtualnym elementem. Z perspektywy sceny wygląda to kompletnie inaczej, bo kolega zachowuje się... dziwnie. Opowiada o czymś, wskazuje na coś, a przecież ty stoisz mecz obok, a przecież tam niczego nie ma. Jest to konwencja, do której musimy przywyknąć, jednak wierzę, że końcowy efekt jest tego wart.
 

Wielkie piłkarskie emocje w nowym sezonie 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA zapewnią nowe kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 w jakości Super HD. Łącznie przez 3 lata w ofercie Telewizji Polsat, platformy Cyfrowy Polsat, sieci Plus i IPLI będzie można zobaczyć ponad 1000 meczów.

Aleksandra Szutenberg, ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie