Polak może grać dla Manchesteru United. Jest zielone światło

Piłka nożna
Polak może grać dla Manchesteru United. Jest zielone światło
fot. PAP

Biły się o niego oba kluby z Manchesteru, ale on wybrał United. Przeszedł już nawet testy medyczne, ale międzynarodowej zgody na transfer nie był uprawniony do gry. Jak informuje "Daily Star", Łukasz Bejger już ją otrzymał i będzie mógł występować w ekipie "Czerwonych Diabłów".

Zainteresowanie gigantów z Manchesteru było konkretne, ale Bejger od początku preferował United i wybrał właśnie ten klub. Były piłkarz Lecha Poznań, za którego Polacy otrzymają około 400 tysięcy funtów, został zaproszony na testy przez... byłego scouta "Kolejorza" Piotra Sadowskiego i tak wszystko się zaczęło.

 

Kapitan reprezentacji Polski do lat 16 porozumiał się z Manchesterem United już pod koniec lipca, przeszedł nawet testy medyczne, ale do wszystkiego potrzebna była jeszcze międzynarodowa zgoda na transfer. Takie są regulacje FIFA, które mówią, że każdy piłkarz powyżej 10-tego roku życia musi uzyskać taką zgodę, jeśli - w przypadku Bejgera - jako cudzoziemiec chce podpisać umowę w zagranicznym klubie.

 

Jak podaje "Daily Star" taka zgoda już się pojawiła, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by piłkarz stał się piłkarzem Manchesteru United.

 

Angielskie media chwalą piłkarza za jego wszechstronność, informując, że może nie tylko grać na środku obrony, ale także jako defensywny pomocnik czy też prawy obrońca. A podczas zeszłorocznych testów znajdował się w świetnej formie.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie