Nowy sezon włoskiej Serie A rozpoczął się dla Polaka w najlepszy możliwy sposób. W spotkaniu z Lazio Rzym znalazł się w wyjściowym składzie, rozegrał cały mecz i, co najważniejsze, strzelił wyrównującą bramkę na 1:1. Drużyna z Neapolu wygrała ostatecznie 2:1. Wysoka dyspozycja piłkarza sprawiła, że włoskie media ponownie się nim zachwycają.  

Napastnik zbiera również pochlebne opinie wśród byłych piłkarzy i trenerów. Uwagę na jego grę zwrócił również Fabrizio Miccoli, były zawodnik Juventusu Turyn czy US Palermo. Włoch uważa Milika za kluczowego gracza, który wiele wnosi do swojej drużyny. Według niego Napoli z polskim piłkarzem w składzie stanowi jedno z największych zagrożeń dla "Starej Damy".

- Napoli jest silne, dobrze wyglądało w Rzymie przeciwko Lazio. Milik ma się bardzo dobrze. To dobry zawodnik, który jest rozstrzygający – powiedział Miccoli.

Najbliższe zadanie nie wydaje się już jednak takie proste. W następnej kolejce Napoli zmierzy się z AC Milan, dla którego będzie to pierwsze ligowe spotkanie w tym sezonie.