Johnson ma szansę zostać w Winston-Salem pierwszym tenisistą, który wygra w tym sezonie imprezy na trzech różnych nawierzchniach. 28-letni reprezentant gospodarzy w kwietniu triumfował na kortach ziemnych w Houston, a w lipcu na trawiastych w Newport. Łącznie ma w dorobku cztery tytuły.

 

Młodszy o sześć lat Miedwiediew w półfinale był lepszy od Japończyka Taro Daniela 6:1, 6:1. Rosjanin czeka na drugie zwycięstwo w zawodach ATP. Pierwsze odniósł w styczniu w Sydney. W deblu w Winston-Salem startował Łukasz Kubot. Lubinianin i Brazylijczyk Marcelo Melo byli najwyżej rozstawionym duetem w stawce. Z rywalizacją pożegnali się jednak już w pierwszej rundzie.

 

Decydująca batalia jubileuszowej, pięćdziesiątej edycji zawodów, rozgrywanych na twardych kortach kompleksu Wake Forest University. Zwycięzca rywalizacji w grze pojedynczej wzbogaci się o 92,9 tys. dolarów oraz 250 punktów do rankingu ATP.

 

Transmisja finału ATP w Winston-Salem z udziałem Steve'a Johnsona z Daniiłem Miedwiediewem w Polsacie Sport Extra. Początek o godzinie o 23:00. Komentuje Tomasz Tomaszewski.

 

Wyniki półfinałów:
  
  Daniił Miedwiediew (Rosja) - Taro Daniel (Japonia) 6:1, 6:1
  Steve Johnson (USA, 8) - Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 2) 6:3, 6:4