Dwója dla Kurka! Giba wystawił polskim siatkarzom noty za mecz z Francją

Siatkówka

Ekspert Polsatu Sport, legendarny brazylijski siatkarz Giba bardzo surowo ocenił reprezentantów Polski za grę przeciwko Kanadzie. Noty za drugi mecz XVI Memoriału Wagnera, przeciwko Francji, były już znacznie lepsze, choć – zdaniem Brazylijczyka – nie wszyscy siatkarze zaliczyli w pełni udany występ.

W swym drugim meczu na turnieju w Krakowie polscy siatkarze wygrali z Francją 3:2 (30:28, 21:25, 22:25, 25:21, 15:13). Było to ich drugie zwycięstwo na XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera – wcześniej ograli w trzech setach Kanadę.

 

Noty reprezentantów Polski za mecz z Francją wg. Giby (skala 1–6):

 

Grzegorz Łomacz – 5

 

Rozgrywający zagrał bardzo dobrze. Jedna uwaga: trzeba trochę bardziej otwierać grę; przeciwnicy zaczynają ją czytać, dlatego trzeba szukać innych rozwiązań.

 

Jakub Kochanowski – 5
Mateusz Bieniek – 5

 

Świetna postawa środkowych nie tylko w bloku, ale również w ataku.

 

Bartosz Kurek – 2
Dawid Konarski – 4

 

Kurek ma ogromny potencjał, ale musi dać z siebie więcej. Poprawił grę w ataku w porównaniu z meczem z Kanadą (44 % skuteczności, a w piątek 28%), ale musi też dać więcej drużynie w innych elementach. Konarski był bardziej regularny, do tego dołożył trzy bloki.

 

Michał Kubiak – 4
Aleksander Śliwka – 3,5
Artur Szalpuk – 4,5

 

Kubiak to prawdziwy kapitan, nie ma wahań formy i w trudnych momentach drużyna może na niego liczyć. Śliwka musi dokładać więcej agresywności. Szalpuk nie zaczął może zbyt dobrze, ale później pomógł drużynie w trudnych momentach.

 

Paweł Zatorski – 5
Damian Wojtaszek – 3

Wyższą ocenę otrzymał Zatorski, mimo tego, że w trakcie meczu został zmieniony przez Wojtaszka. Daje on drużynie więcej stabilności i więcej pewności w grze.

Giba, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze