Guardiola chce zmienić przepisy Premier League

Piłka nożna
Guardiola chce zmienić przepisy Premier League
fot. PAP

Pep Guardiola ma problem, więc apeluje do władz Premier League, by zmienili przepisy. O co chodzi? O pozwolenie na przeprowadzenie transferu poza okienkiem transferowym w specjalnych przypadkach.

Konkretnie chodzi o problemy "Obywateli" na pozycji bramkarza. Ostatnio poważnej kontuzji doznał Claudio Bravo i w tym sezonie już raczej nie wystąpi, co oznacza, że jedynym klasowym zawodnikiem na tej pozycji pozostaje Ederson. Podczas sobotniego meczu Premier League z Wolves na ławce rezerwowych usiadł 19-letni Arijanet Muric, ale to nie on ma być ewentualnym zabezpieczeniem.

 

To sprawiło, że Guardiola chciałby zmienić przepisy. W skrócie chodzi o to, by kluby mogły przeprowadzać transfery gotówkowe poza oknem transferowym w szczególnych przypadkach. A to według niego do tych przypadków należy.

 

- Nie chodzi tylko o bramkarzy, ale o poważne kontuzje. Jeśli nie moglibyśmy ściągnąć z wypożyczenia Aro (Arijanet Muric - przyp.red.), nie wiem, co byśmy zrobili. Przepisy to jednak przepisy. Może federacja pomyśli o tym, że kiedy przytrafiają się długie urazy, a okienko w innych krajach ciągle jest otwarte, można było coś zrobić - przyznał.

Manchester City ciągle może jednak zawierać umowy bezgotówkowe. Spekuluje się, że na Etihad Stadium ma trafić Diego Cavalieri.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze