Kibice klubów z Genui uczczą pamięć ofiar katastrofy

Piłka nożna
Kibice klubów z Genui uczczą pamięć ofiar katastrofy
fot. PAP/EPA
Na wszystkich włoskich stadionach uczczono pamięć ofiar katastrofy w Genui. Na zdjęciu piłkarze Torino i Romy.

Kibice obydwu klubów z Genui - Sampdorii i Genoa CFC zapowiedzieli, że nie będą dopingować swoich piłkarzy przez 43 minuty w 2. kolejce ligowej, by uczcić w ten sposób ofiary tragicznego wydarzenia. W efekcie zawalenia się mostu w tym mieście zginęły właśnie 43 osoby.

Genoa CFC podejmować będzie w niedzielę na stadionie Luigi-Ferraris Empoli, a Sampdoria zmierzy się na wyjeździe z Udinese Calcio. - Cisza przez 43 minuty będzie oddaniem hołdu 43 ofiarom tego dramatycznego wydarzenia, tym których nie ma już wśród nas - napisano w komunikacie fanów - Ultras de Genoa, cytowanym przez włoskie media.

 

Także piłkarze klubów włoskiej ekstraklasy i sędziowie prowadzący w weekend spotkania 2. kolejki uczczą osoby, które straciły życie w katastrofie budowlanej - wyjdą na boisko w specjalnych koszulkach. Znajdzie się na nich napis "Genua w sercu" oraz grafika przedstawiająca most, którego dwa brzegi będą połączone sercem.

 

Do tragedii w Genui doszło 14 sierpnia. Kilka dni później podczas meczów 1. kolejki włoskiej ekstraklasy zawodnicy grali z czarną opaską na ramieniu, a spotkania ligowe Sampdorii Genua i Genoa CFC zostały przełożone.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze