MŚ w kajakarstwie: Paszek i Iskrzycka powalczą o kolejny medal

Paulina Paszek i Justyna Iskrzycka wygrały swój wyścig półfinałowy w K2 na 500 w mistrzostwach świata rozgrywanych w portugalskim Montemor. Polki w sobotę po południu powalczą o kolejny medal, w piątek sięgnęły po srebro na dystansie 1000 m.

Półfinały rozegrane podczas porannej sesji były bardzo udane dla polskich reprezentantów. Najpierw kanadyjkarka Dorota Borowska w nowej olimpijskiej konkurencji C1 200 m wygrała swój bieg, a kilkanaście minut później Paszek z Iskrzycką nie dały szans rywalkom na olimpijskim dystansie K2 500 m.

W rywalizacji kajakarzy w finale jedynek na 1000 m zameldował się Bartosz Stabno, który był drugi w swoim półfinale. Do Rosjanina Romana Anoszkina stracił 0,27 sekundy.

Bliski awansu do finału był natomiast kanadyjkarz Wiktor Głazunow w C1 1000 m, który zajął czwartą lokatę w półfinale i wystąpi w finale B (powalczy o miejsca 10-18). Zawodnik AZS AWF Gorzów do trzeciego na mecie Włocha Carlo Tacchiniego stracił ok. 1,3 sekundy. Co ciekawe, w rywalizacji na dystansie 500 m Tacchini przegrał walkę o finał z Tomaszem Kaczorem.

W sobotnich finałach zaprezentuje się siedem polskich osad.

Biało-czerwoni w Portugalii zdobyli dotąd dwa srebrne medale. Na drugim stopniu podium stanęły Iskrzycka i Paszek w konkurencji K2 1000 m oraz Michał Łubniewski i Arsen Śliwiński w C2 200 m.