PSV Eindhoven wygrało po golu z ostatniej akcji meczu

Długo zanosiło się na stratę punktów przez PSV Eindhoven. W ostatniej akcji meczu do siatki Zwolle trafił jednak Luuk de Jong.

Piłkarze z Eindhoven - podobnie jak Ajax - w środku tygodnia musiał rywalizować z białoruskim BATE, ale również swoje zrobił, gdyż zwycięstwo 3:2 na wyjeździe stawia podopiecznych Marka van Bommela w dobrej sytuacji przed rewanżem.

Sobotnie starcie z Zwolle nie mogło zacząć się jednak w gorszy sposób, gdyż już po pierwszej akcji sędzia Björn Kuipers podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Mike van Duinen, ale przegrał wojnę nerwów z Jeroen Zoet, który świetnie odbił ten strzał. Dzięki temu jeszcze przed przerwą PSV objęło prowadzenie za sprawą gola Luuka de Jonga.

Na początku drugiej połowy gospodarze wrócili do gry za sprawą kapitalnego uderzenia z dystansu Vito van Crooija. I wydawało się, że PSV po raz pierwszy w tym sezonie straci punkty. Tak się jednak nie stało, gdyż w ostatniej akcji spotkania zwycięskiego gola strzelił de Jong.

Tym samym PSV przystąpi do środowego rewanżu z BATE w dobrym nastroju.