Francja pokonana! Drugie zwycięstwo polskich siatkarzy na Memoriale Wagnera

W spotkaniu XVI Memoriału Wagnera siatkarze reprezentacji Polski wygrali z Francją 3:2. W drugim sobotnim meczu Rosja zmierzy się z Kanadą.

W piątek podopieczni Vitala Heynena pewnie pokonali Kanadyjczyków 3:0 (29:27, 25:17, 25:19), jedynie w pierwszym secie pozwalając zdziesiątkowanej kontuzjami ekipie Stephane Antigi na nawiązanie walki. Trójkolorowi w swym pierwszym meczu musieli natomiast uznać wyższość Rosjan, przegrywając 1:3 (16:25, 25:23, 20:25, 24:26).

Premierowa partia konfrontacji Polski z Francją miała bardzo wyrównany przebieg. Polacy, dzięki dobrej postawie na przyjęciu i skutecznej grze w ataku długo przeważali; ich mocną bronią był również blok (5–2 w tym secie). Gdy w końcówce odskoczyli rywalom na cztery punkty (18:14, 20:16), wydawało się, że pewnie rozstrzygną tę partię na swoją korzyść. Trójkolorowi zdołali jednak odrobić straty, wykorzystali nerwową grę gospodarzy i set zakończył się rywalizacją na przewagi. Wojnę nerwów zdołali jednak wygrać Polacy, a decydujący punkt zdobył rezerwowy Artur Szalpuk (30:28).

W drugim secie słabsze przyjęcie i gorsza skuteczność biało-czerwonych w ofensywie pozwoliły rywalom wypracować przewagę (6:10, 8:12). W końcówce Polacy gonili wynik, po asie serwisowym Mateusza Bieńka mieli już tylko punkt straty (17:18), jednak Francuzi znów odskoczyli (17:21) i w końcówce utrzymali przewagę. Wynik seta na 21:25 ustalił Kevin Le Roux.

Na początku trzeciej partii, mimo zmian w składzie, ton wydarzeniom na boisku nadal nadawali Trójkolorowi, który coraz częściej nękali gospodarzy zagrywką (5:8). W środkowej części seta wykorzystali marazm w ekipie biało-czerwonych i jeszcze powiększyli dystans (10:16). Francuzi zbyt szybko uwierzyli, że ten set jest już wygrany. Zaczęli popełniać proste błędy, co pozwoliło Polakom wrócić do gry (21:23). Decydujące akcje wygrali jednak Trójkolorowi, a kropkę nad "i" skutecznym atakiem postawił Thibault Rossard (22:25).

Po wyrównanym początku czwartego seta przewagę uzyskali Polacy (8:6), którzy w środkowej części odskoczyli rywalom (16:12). Dobrze w ataku prezentował się Dawid Konarski, Polacy poprawili przyjęcie, znów dobrze grali blokiem, a w końcówce kilka ważnych akcji skończył Bieniek. Skuteczny atak Szalpuka zakończył tę partię (25:22), a taki rezultat oznaczał, że to tie-break wyłoni zwycięzcę tego meczu. W nim początkowo przewagę mieli Trójkolorowi (7:8), jednak w końcówce podopieczni Vitala Heynena opanowali sytuację i wygrali 15:13. Po raz trzeci w tym meczu seta zakończył Szalpuk.

W polskiej ekipie najlepiej punktowali środkowi: Jakub Kochanowski (17) i Mateusz Bieniek (16), a następnie Michał Kubiak (12) i Artur Szalpuk (11); w reprezentacji Francji: Jean Patry (27), Thibault Rossard (11) oraz Kevin Le Roux (10).

Polska – Francja 3:2 (30:28, 21:25, 22:25, 25:21, 15:13)

Polska: Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Jakub Kochanowski – Paweł Zatorski (libero) oraz Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Dawid Konarski, Damian Wojtaszek (libero).
Francja: Nicolas Le Goff, Benjamin Toniutti, Earvin N’Gapeth, Kevin Le Roux, Jean Patry, Kevin Tillie – Jenia Grebennikov (libero) oraz Antoine Brizard, Julien Lyneel, Daryl Bultor, Thibault Rossard.

Terminarz i plan transmisji XVI Memoriału Wagnera (Kraków, 24–26 sierpnia):

2018-08-24: Polska – Kanada 3:0 (29:27, 25:17, 25:19)
2018-08-24: Francja – Rosja 1:3 (16:25, 25:23, 20:25, 24:26)

2018-08-25: Polska – Francja 3:2 (30:28, 21:25, 22:25, 25:21, 15:13)
2018-08-25: Rosja – Kanada (sobota, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport)

2018-08-26: Francja – Kanada (niedziela, godzina 14.00; transmisja – Polsat Sport Extra).
2018-08-26: Polska – Rosja (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat).

Relacja zakończona

Polska – Francja 3:2 (30:28, 21:25, 22:25, 25:22, 15:13) Artur Szalpuk oszukał blok rywali i zakończył to spotkanie!

Polska – Francja 2:2, 14:12 Julien Lyneel pomylił się w polu zagrywki! Piłka meczowa dla Polski. Laurent Tillie poprosił jeszcze o czas.

Polska – Francja 2:2, 13:11 Artur Szalpuk wygrał walkę na siatce. Laurent Tillie poprosił o czas.

Polska – Francja 2:2, 12:11 Michał Kubiak - as serwisowy!

Polska – Francja 2:2, 11:11 Jean Patry zablokowany!

Polska – Francja 2:2, 10:10 Julien Lyneel zablokowany.

Polska – Francja 2:2, 8:10 Mateusz Bieniek pomylił się w polu zagrywki.

Polska – Francja 2:2, 7:8 Jean Patry zaatakował blok-aut. Punkt różnicy przy zmianie stron.

Polska – Francja 2:2, 7:7 Mateusz Bieniek skończył kontrę Polaków.

Polska – Francja 2:2, 5:7 Błąd Grzegorza Łomacza...

Polska – Francja 2:2, 4:5 Thibault Rossard popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Francja 2:2, 3:4 Cztery piłki z rzędu dla Francji! Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Francja 2:2, 3:2 Dawid Konarski zatrzymany blokiem.

Polska – Francja 2:2, 3:0 Dobry początek tie-breaka w wykonaniu biało-czerwonych.

Polska – Francja 2:2 (30:28, 21:25, 22:25, 25:22) Artur Szalpuk zaatakował w dziewiąty metr! Tie-break wyłoni zwycięzcę tego meczu.

Polska – Francja 1:2, 24:20 Mateusz Bieniek skuteczny w końcówce seta. Piłka setowa dla Polski!

Polska – Francja 1:2, 23:20 Daryl Bultor obił polski blok.

Polska – Francja 1:2, 22:18 Mateusz Bieniek zapunktował ze środka.

Polska – Francja 1:2, 21:17 Laurent Tillie poprosił o czas.

Polska – Francja 1:2, 19:17 Dawid Konarski tym razem posłał piłkę w aut.

Polska – Francja 1:2, 19:15 Skutecznie kiwnął za blok Dawid Konarski.

Polska – Francja 1:2, 18:13 Skuteczny atak Dawida Konarskiego. Trzy piłki z rzędu dla Polaków, Laurent Tillie wziął czas.

Polska – Francja 1:2, 16:13 Daryl Bultor zaserwował w siatkę. Trzy punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Francja 1:2, 15:12 Jean Patry zablokowany.

Polska – Francja 1:2, 13:11 Artur Szalpuk przedarł się przez blok rywali.

Polska – Francja 1:2, 11:10 Zepsute zagrywki po obu stronach.

Polska – Francja 1:2, 8:8 Nie poradzili sobie Polacy z zagrywką Antoine Brizarda.

Polska – Francja 1:2, 8:6 Szczelny blok Polaków i dwa oczka zaliczki na pierwszej przerwie.

Polska – Francja 1:2, 6:6 Jean Patry skutecznie po prostej.

Polska – Francja 1:2, 5:5 Wyrównany początek seta.

Polska – Francja 1:2, 2:2 Obie ekipy rozpoczęły czwartą odsłonę.

Polska – Francja 1:2 (30:28, 21:25, 22:25) Thibault Rossard popisał się skutecznym atakiem i postawił kropkę nad "i" w trzecim secie.

Polska – Francja 1:1, 21:24 Jakub Kochanowski przestrzelił zagrywkę. Piłka setowa dla Francji.

Polska – Francja 1:1, 21:23 Autowy atak Francuzów! Już tylko dwa punkty różnicy... Laurent Tillie poprosił o przerwę.

Polska – Francja 1:1, 20:23 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Francja 1:1, 17:22 Bartosz Kwolek zaatakował z przechodzącej piłki.

Polska – Francja 1:1, 15:22 Jean Patry po dłoniach blokujących rywali.

Polska – Francja 1:1, 14:19 Zablokowany Julien Lyneel.

Polska – Francja 1:1, 12:19 Jean Patry znów popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Francja 1:1, 10:17 Jean Patry - as serwisowy.

Polska – Francja 1:1, 10:16 Na drugiej przerwie sześć oczek straty Polaków.

Polska – Francja 1:1, 9:15 Thibault Rossard niezwykle skuteczny w tym secie.

Polska – Francja 1:1, 8:13 Seria Trójkolorowych. Czas dla Vitala Heynena.

Polska – Francja 1:1, 7:10 Jean Patry popisał się efektownym atakiem po prostej.

Polska – Francja 1:1, 6:9 Julien Lyneel przedarł się przez polski blok.

Polska – Francja 1:1, 5:8 Thibault Rossard - as serwisowy. Trzy oczka różnicy na pierwszej przerwie.

Polska – Francja 1:1, 5:6 Mateusz Bieniek skończył kontrę biało-czerwonych.

Polska – Francja 1:1, 3:6 Trener Vital Heynen poprosił o czas. Zmiana na pozycji libero w polskiej ekipie.

Polska – Francja 1:1, 3:5 Thibault Rossard zaatakował z przechodzącej piłki.

Polska – Francja 1:1, 3:3 Walka punkt za punkt na początku seta.

Polska – Francja 1:1, 1:1 Rozpoczął się set numer trzy.

Polska – Francja 1:1 (30:28, 21:25) Kevin Le Roux skończył drugą partię. Francuzi wyrównali stan meczu.

Polska – Francja 1:0, 20:24 Kevin Tillie wykorzystał dziurę w polskim bloku. Piłka setowa dla Francji.

Świetna zagrywka Kurka. N'Gapeth ustrzelony!

W XVI edycji Memoriału im. Huberta Jerzego Wagnera nie brakuje gwiazd światowego formatu we wszystkich uczestniczących reprezentacjach. W drugim dniu zmagań Polska skrzyżowała rękawice z Francją. Największą osobistością Trójkolorowych jest niewątpliwie Earvin N'Gapeth, który jednak musiał odczuć na swojej skórze świetną zagrywkę Bartosza Kurka.

Polska – Francja 1:0, 20:22 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Francja 1:0, 17:21 Francuzi znów odskoczyli.

Polska – Francja 1:0, 17:18 Mateusz Bieniek - as serwisowy. Laurent Tillie poprosił o czas.

Polska – Francja 1:0, 15:18 Dobre zagrywki Michała Kubiaka, ale atak Artura Szalpuka po taśmie ląduje na aucie.

Polska – Francja 1:0, 14:17 Jean Patry zaserwował w aut.

Polska – Francja 1:0, 12:16 Jakub Kochanowski  zaserwował w siatkę. Cztery oczka straty Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Francja 1:0, 12:15 Skutecznie Mateusz Bieniek. Laurent Tillie poprosił o czas po trzech akcjach wygranych przez Polaków.

Polska – Francja 1:0, 11:15 Jean Patry zaatakował w antenkę.

Polska – Francja 1:0, 9:15 Earvin N'Gapeth - as serwisowy. Vital Heynen ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrami.

Podróż w czasie! Giba i Kadziewicz walczyli w finale MŚ 2006

Powrót do przeszłości! W ramach studia przed meczem reprezentacji Polski z Francją w Memoriale Wagnera przenieśliśmy się w czasie do 2006 roku, gdy w Tokio biało-czerwoni przegrywali z Brazylią finał mistrzostw świata. W tym meczu po dwóch stronach siatki spotkali się Giba i Łukasz Kadziewicz. Teraz obaj mieli okazję powspominać tamten dzień!

Polska – Francja 1:0, 8:13 Bartosz Kurek przestrzelił atak. Vital Heynen poprosił o drugi czas.

Polska – Francja 1:0, 8:12 Benjamin Toniutti - as serwisowy. Selekcjoner biało-czerwonych poprosił o czas.

Polska – Francja 1:0, 8:11 Aleksander Śliwka zablokowany.

Polska – Francja 1:0, 6:9 Jean Patry skończył kontrę Francuzów.

Polska – Francja 1:0, 6:8 Dwa punkty tracą Polacy na pierwszej przerwie.

Polska – Francja 1:0, 6:7 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

Polska – Francja 1:0, 5:6 Michał Kubiak - as serwisowy.

Polska – Francja 1:0, 3:5 Michał Kubiak skończył kontrę biało-czerwonych.

Polska – Francja 1:0, 1:3 Przewaga Trójkolorowych w pierwszych akcjach.

Polska – Francja 1:0, 0:1 Rozpoczął się set numer dwa.

Polska – Francja 1:0 (30:28) Artur Szalpuk skutecznym atakiem rozstrzygnął premierową odsłonę!

Polska – Francja 0:0, 29:28 Skuteczny atak Jakuba Kochanowskiego.

Polska – Francja 0:0, 28:27 Po bloku Polaków piłka szczęśliwie ląduje w boisku.

Polska – Francja 0:0, 26:26 Earvin N'Gapeth najpierw skutecznie, a po chwili zatrzymany blokiem.

Polska – Francja 0:0, 25:25 Po ataku Aleksandra Śliwki, ale w kolejnej akcji Mateusz Bieniek zepsuł zagrywkę.

Polska – Francja 0:0, 24:24 Gramy na przewagi.

Polska – Francja 0:0, 24:23 Mateusz Bieniek zaatakował po bloku rywali. Piłka setowa dla Polski.

Polska – Francja 0:0, 23:23 Michał Kubiak zaatakował w taśmę. Trójkolorowi odrobili straty... Czas dla Vitala Heynena.

Polska – Francja 0:0, 22:21 Kevin Tillie po bloku Polaków.

Polska – Francja 0:0, 21:19 Kevin Le Roux - as serwisowy, co pokazała weryfikacja.

Polska – Francja 0:0, 21:18 Bartosz Kwolek minimalnie przestrzelił zagrywkę. Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Francja 0:0, 21:17 Jakub Kochanowski punktuje ze środka.

Polska – Francja 0:0, 20:16 Skuteczny atak Michała Kubiaka. Polacy utrzymują przewagę.

Polska – Francja 0:0, 19:15 Mateusz Bieniek skutecznie ze środka.

Polska – Francja 0:0, 18:14 Earvin N'Gapeth zablokowany ponownie! Cztery punkty przewagi Polaków i szkoleniowiec Trójkolorowych poprosił o czas.

Polska – Francja 0:0, 17:14 Zablokowany Earvin N'Gapeth.

Wybierz najlepszego polskiego siatkarza w meczu z Francją

Reprezentacja Polski po zwycięstwie na inaugurację Memoriału Wagnera ma w sobotę przed sobą trudniejsze zadanie, bo mierzy się z naszpikowaną gwiazdami Francją. Który z biało-czerwonych jest najlepszy na boisku? Zapraszamy do głosowania!

Polska – Francja 0:0, 16:14 Dwa oczka zaliczki po stronie biało-czerwonych na drugiej przerwie.

Polska – Francja 0:0, 15:14 Michał Kubiak popisał się efektownym atakiem z drugiej linii.

Polska – Francja 0:0, 13:13 Bardzo dobra zagrywka Bartosza Kurka

Polska – Francja 0:0, 11:12 Bartosz Kurek zaatakował po bloku rywali. Długa wymiana dla Polaków.

Polska – Francja 0:0, 10:11 Michał Kubiak nie trafił w boisko, prowadzenie Trójkolorowych.

Polska – Francja 0:0, 8:8 Earvin N'Gapeth znów skutecznie.

Polska – Francja 0:0, 8:7 Earvin N'Gapeth przedarł się przez polski blok.

Polska – Francja 0:0, 8:6 Dwa punkty zaliczki Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Memoriał Wagnera: Francja - Magik NGapeth zaczaruje Tauron Arenę?

Siatkarze Francji będą drugim rywalem Polaków podczas rozgrywanego w Krakowie XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Dla obu reprezentacji będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed wrześniowymi mistrzostwami świata, które zostaną rozegrane w Bułgarii i we Włoszech. W obecnym sezonie polscy siatkarze mierzyli się już z podopiecznymi trenera Laurenta Tillie.

Polska – Francja 0:0, 5:5 Benjamin Toniutti efektownie kiwnął z drugiej piłki. Punkt za punkt na początku meczu.

Polska – Francja 0:0, 3:3 Przestrzelił zagrywkę Kevin Le Roux.

Polska – Francja 0:0, 2:2 Earvin N'Gapeth zaserwował w aut, co potwierdziła weryfikacja.

Polska – Francja 0:0, 1:2 Rozpoczynamy pierwszy mecz drugiego dnia XVI Memoriału Wagnera.

Polska: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski – Paweł Zatorski (libero).
Francja: Jean Patry, Benjamin Toniutti, Earvin N'Gapeth, Kevin Tillie, Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff – Jenia Grebennikov (libero).

Czas na hymny obu państw.

Giba surowo ocenił polskich siatkarzy! Noty po meczu z Kanadą

Podczas XVI Memoriału Wagnera w roli eksperta Polsatu Sport zadebiutował Giba. Legendarny brazylijski siatkarz szybko zabrał się do pracy i wystawił noty reprezentantom Polski za mecz z Kanadą. Zostało nieco ponad trzy tygodnie do mistrzostw świata, a Polacy grali z mocno osłabioną reprezentacją Kanady.

– Jesteśmy w drodze i widzę kilka elementów, które funkcjonują coraz lepiej – powiedział Vital Heynen w rozmowie z Marcinem Lepą.

2018-08-24: Polska – Kanada 3:0 (29:27, 25:17, 25:19)

2018-08-25: Polska – Francja (sobota, godzina 14.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)

Skład reprezentacji Polski na mecz z Francuzami:

Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Jakub KochanowskiPaweł Zatorski (libero).

W porównaniu z piątkowym spotkaniem przeciwko Kanadzie (3:0) będą więc dwie zmiany w wyjściowym zestawieniu. Na środku Bieniek zastąpi Piotra Nowakowskiego, a na libero Zatorski zagra zamiast Damiana Wojtaszka.

Wynik lepszy niż gra. Polscy siatkarze ograli Kanadę na inaugurację Memoriału Wagnera

Polscy siatkarze wygrali 3:0 z Kanadą na inaugurację XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Krakowski turniej to jeden z ostatnich sprawdzianów przed wrześniowymi mistrzostwami świata, które zostaną rozegrane w Bułgarii i we Włoszech. - Jesteśmy teraz na takim etapie, że powinniśmy się jeszcze zgrywać, każdy trening, każdy mecz będzie podnosił nasze morale.

Memoriał Wagnera 2018: Terminarz i plan transmisji

W dniach 24-26 sierpnia w Tauron Arenie Kraków zostanie rozegrany XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Dla siatkarzy czterech reprezentacji będzie to najważniejszy sprawdzian przed wrześniowymi mistrzostwami świata. Kiedy grają Polacy? Sprawdź terminarz i plan transmisji meczów XVI Memoriału Wagnera. Reprezentacje Polski, Francji, Rosji oraz Kanady zaprezentują się w tegorocznej edycji Memoriału Wagnera.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska – Francja, rozgrywanego w ramach XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Początek spotkania o godzinie 14.00.