MŚ w biathlonie letnim: Kolejny medal Żuk

Kamila Żuk zdobyła srebrny medal w biegu na dochodzenie juniorek w mistrzostwach świata w biathlonie na nartorolkach w czeskim Novym Mescie. Wygrała Rosjanka Waleria Wasniecowa. Polka wyruszyła na trasę jako pierwsza, ale fatalnie strzelała i nie powtórzyła sukcesu ze sprintu.

Po wygranym sprincie na 7,5 km Żuk miała 41 sekund przewagi nad Czeszką Marketą Davidovą i ponad minutę nad Wasniecową. Jednak już na pierwszym strzelaniu czterokrotnie nie trafiła do tarczy, a w sumie zakończyła rywalizację z ośmioma pudłami. Mimo dobrego biegu nie była w stanie dogonić Wasniecowej, z którą przegrała o 8,8 s.

20-letnia Żuk (AZS AWF Katowice) wyjedzie z Novego Mesta z trzema medalami: złotym w sprincie oraz srebrnymi w biegu na dochodzenia i sztafecie mieszanej juniorów. Seniorzy zdobyli do tej pory dwa krążki za sprawą drugiej w sprincie Moniki Hojnisz i trzeciego miejsca sztafety mieszanej.

Letnia odmiana biathlonu jest formą przygotowania do sezonu zimowego. W mistrzostwach w Czechach nie bierze udziału wiele ekip ze światowej czołówki, m.in. Niemcy, Norwegia, Francja czy Szwecja.