MŚ w biathlonie letnim: Kolejny medal Żuk

Inne
MŚ w biathlonie letnim: Kolejny medal Żuk
fot. PAP

Kamila Żuk zdobyła srebrny medal w biegu na dochodzenie juniorek w mistrzostwach świata w biathlonie na nartorolkach w czeskim Novym Mescie. Wygrała Rosjanka Waleria Wasniecowa. Polka wyruszyła na trasę jako pierwsza, ale fatalnie strzelała i nie powtórzyła sukcesu ze sprintu.

Po wygranym sprincie na 7,5 km Żuk miała 41 sekund przewagi nad Czeszką Marketą Davidovą i ponad minutę nad Wasniecową. Jednak już na pierwszym strzelaniu czterokrotnie nie trafiła do tarczy, a w sumie zakończyła rywalizację z ośmioma pudłami. Mimo dobrego biegu nie była w stanie dogonić Wasniecowej, z którą przegrała o 8,8 s.

20-letnia Żuk (AZS AWF Katowice) wyjedzie z Novego Mesta z trzema medalami: złotym w sprincie oraz srebrnymi w biegu na dochodzenia i sztafecie mieszanej juniorów. Seniorzy zdobyli do tej pory dwa krążki za sprawą drugiej w sprincie Moniki Hojnisz i trzeciego miejsca sztafety mieszanej.

Letnia odmiana biathlonu jest formą przygotowania do sezonu zimowego. W mistrzostwach w Czechach nie bierze udziału wiele ekip ze światowej czołówki, m.in. Niemcy, Norwegia, Francja czy Szwecja.

10 km na dochodzenie juniorek

 1. Waleria Wasniecowa (Rosja)  33.54,0 (4 rundy karne)
 2. Kamila Żuk (Polska)      strata 8,8 (8)     
 3. Marketa Davidova (Czechy)      45,4 (5)
...
13. Daria Gębicka (Polska)       5.01,4 (4)
16. Paulina Pawliczek (Polska)   5.49,0 (0)
19. Kamila Cichoń (Polska)       6.27,9 (7)
24. Magda Piczura (Polska)       7.19,7 (4)

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze