KSW 45: Kim jest rywal Popka?

Sporty walki

Już 6 października podczas gali KSW 45 do klatki powróci Popek Monster (3-3, 3 KO). W Londynie zmierzy się z Erko Junem (1-0, 1 KO), który podczas debiutanckiego występu na KSW 44 pokonał Tomasza Oświecińskiego (1-1, 1 KO). Kim jest rywal Popka i skąd Bośniak wziął się w polskiej organizacji?

Erko Jun na gali KSW 44 zadebiutował w zawodowym MMA. Jeszcze 27-letni Bośniak w pierwszej rundzie pokonał Tomasza Oświecińskiego i zyskał sympatię wielu fanów w naszym kraju. Większość kibiców kojarzy Juna jako pogromcę popularnego "Stracha", ale czym zasłużył sobie na szansę występu w największej polskiej organizacji?
 
Życie Erko Juna nie było usłane różami. Po wybuchu wojny domowej rodzice Bośniaka zdecydowali się wyemigrować do Belgii i właśnie w Antwerpii rozpoczęli nowy rozdział życia. W młodym wieku Jun nie stronił od kłopotów i podejmował się wielu ryzykownych zajęć, w tym m.in. zarabiając pieniądze podczas ulicznych walk.
 
Punktem zwrotnym w jego życiu okazało się spotkanie z trenerem Billem Richardsonem. Energia spożytkowana na sali szybko przyniosła wymierne efekty, a pozycja Bośniaka w branży rosła błyskawicznie. W przeszłości Jun stanął na podium w międzynarodowym konkursie Model Universe i trzykrotnie zdobywał tytuł Junior Benelux.
 
Aktualnie jest uznanym kulturystą oraz jednym z najpopularniejszych trenerów personalnych w Europie. 28-latek cieszy się ogromną popularnością w mediach społecznościowych, a jego konta śledzą miliony fanów - na Instagramie ma milion obserwujących, a na Facebooku prawie 4,5 miliona!
 
Jun prywatnie jest przyjacielem byłego mistrza KSW Roberto Soldicia i to właśnie rodak okazał się motorem napędowym w podjęciu wyzwania w nowej dziedzinie sportu. Bośniak rozpoczął przygodę od treningów tae kwon do, boksu tajskiego oraz kickboxingu, a następnie skupił się na sportach siłowych. Teraz wspólnie z Soldiciem szlifują swoje umiejętności na macie najlepszego niemieckiego klubu UFD Gym w Duesseldorfie.
 
W zawodowym debiucie w MMA Jun pokonał już w pierwszej rundzie Tomasza Oświecińskiego podczas gali KSW 44 i zyskał sympatię wielu fanów sportów walki w naszym kraju. Bośniak w klatce pojawi się już podczas kolejnego wydarzenia największej polskiej organizacji. W Londynie, na KSW 45, zmierzy się z Popkiem Monsterem, który pragnie powrócić na zwycięską ścieżkę.
 
W załączonym materiale wideo skrót walki Erko Jun - Tomasz Oświeciński z gali KSW 44.
mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie