Liga Mistrzów: Dynamo Kijów - Ajax Amsterdam. Transmisja w Polsacie Sport Premium 1

Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w składzie postara się sprawić niespodziankę i wyeliminować Ajax Amsterdam z gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Tydzień temu polski obrońca strzelił honorowego gola przeciwko Holendrom w Amsterdamie. Trafienie naszego rodaka daje nadzieję Ukraińcom we wtorkowym rewanżu. Transmisja meczu Dynamo Kijów - Ajax Amsterdam w Polsacie Sport Premium 1.

Przed tygodniem to Ajax był górą (3:1). Prowadzenie podopiecznym Erika ten Haga już w 2. minucie dał młody Donny van de Beek. Na jego trafienie niespełna kwadrans później odpowiedział Kędziora, który strzelił swojego drugiego gola w barwach Dynama. Jeszcze przed przerwą pod siatki trafili Hakim Ziyech oraz Dusan Tadić. W drugiej połowie wynik już się nie zmienił, choć były ku temu sytuacje. Przed rewanżem to Ajax jest w znacznie lepszej sytuacji, ale gola polskiego obrońcy w ostatecznym rozrachunku może okazać się bezcenny.

Ekipa ze stolicy Ukrainy grała ośmiokrotnie przed własną publicznością przeciwko holenderskim zespołom i tylko raz przegrała. Aż pięć razy Dynamo wygrało, a dwa razy padł wynik remisowy. To dobry omen przed rewanżem dla Kędziory i spółki. Z kolei Ajax dwukrotnie grał na Ukrainie w europejskich pucharach. Miało to miejsce w 2010 roku w Kijowie również w ramach eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wtedy był remis 1:1, a w Holandii Ajax okazał się lepszy od Dynama (2:1). Natomiast w 2015 roku w meczu Ligi Europy amsterdamczycy przegrali (0:1) z rewelacją tamtych rozgrywek i późniejszym finalistą - Dnipro Dniepropietrowsk.

Transmisja meczu Dynamo Kijów - Ajax Amsterdam w Polsacie Sport Premium 1 od godziny 20:50. Spotkanie skomentują Bożydar Iwanow i Paweł Golański.

Wielkie piłkarskie emocje w nowym sezonie 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA zapewnią nowe kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 w jakości Super HD. Łącznie przez 3 lata w ofercie Telewizji Polsat, platformy Cyfrowy Polsatsieci Plus i IPLI będzie można zobaczyć ponad 1000 meczów.