Piłka nożna

Liga Mistrzów i Liga Europy w Polsat Sport...

O wprowadzeniu systemu VAR do Ligi Mistrzów mówi się już bardzo długo. Możliwość analizowania powtórek wideo przez arbitrów w trakcie spotkań była dostępna na tegorocznych mistrzostwach świata w Rosji. Ponadto coraz więcej lig krajowych dysponuje ów systemem, m.in. także Lotto Ekstraklasa.

 

Wprowadzenie Video Assistant Referee do rozgrywek europejskich wydawało się naturalnym następstwem. Cały czas jednak nieprzychylny temu jest prezydent UEFA.

 

- Słyszałem, że mówi się o tym, aby wprowadzić VAR do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, ale nie wiem skąd biorą się te plotki. Nie rozmawialiśmy na ten temat. UEFA nie myśli także o wprowadzeniu VAR w ćwierćfinałach tegorocznej edycji. Ta technologia wciąż mnie nie przekonuje. Jest jeszcze wiele aspektów do przedyskutowania. Kto decyduje o jego użyciu? Sędzia czy asystent? Widownia tego nie rozumie. Rozmawiałem już z desygnatorem Rosettim i zdaliśmy sobie sprawę, że pewnego dnia będzie trzeba z tego skorzystać, ale trzeba wiele kwestii opracować. Należy wybrać odpowiednich sędziów oraz odpowiednią technologię, ponieważ to nie jest kwestia jednego kraju. Gramy w całej Europie. Z tego powodu należy opracować szczegółowy regulamin - przyznał Ceferin cytowany przez włoskie Sky Sport.

 

Wielkie piłkarskie emocje w nowym sezonie 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA zapewnią nowe kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 w jakości Super HD. Łącznie przez 3 lata w ofercie Telewizji Polsat, platformy Cyfrowy Polsat, sieci Plus i IPLI będzie można zobaczyć ponad 1000 meczów.