Prezydent UEFA: Liga Mistrzów 2019/2020 bez VAR

Piłka nożna
Prezydent UEFA: Liga Mistrzów 2019/2020 bez VAR
fot. PAP

Jakiś czas temu media w Europie obiegła informacja o tym, że system powtórek telewizyjnych, czyli tzw. VAR zostanie wprowadzony jeszcze w tym sezonie rozgrywek Ligi Mistrzów, a konkretnie na etapie ćwierćfinałów. Plotki zdementował prezydent UEFA Aleksander Ceferin, który dodatkowo zaznaczył, że wideoweryfikacji zabraknie również w kolejnym sezonie Champions League.

O wprowadzeniu systemu VAR do Ligi Mistrzów mówi się już bardzo długo. Możliwość analizowania powtórek wideo przez arbitrów w trakcie spotkań była dostępna na tegorocznych mistrzostwach świata w Rosji. Ponadto coraz więcej lig krajowych dysponuje ów systemem, m.in. także Lotto Ekstraklasa.

 

Wprowadzenie Video Assistant Referee do rozgrywek europejskich wydawało się naturalnym następstwem. Cały czas jednak nieprzychylny temu jest prezydent UEFA.

 

- Słyszałem, że mówi się o tym, aby wprowadzić VAR do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, ale nie wiem skąd biorą się te plotki. Nie rozmawialiśmy na ten temat. UEFA nie myśli także o wprowadzeniu VAR w ćwierćfinałach tegorocznej edycji. Ta technologia wciąż mnie nie przekonuje. Jest jeszcze wiele aspektów do przedyskutowania. Kto decyduje o jego użyciu? Sędzia czy asystent? Widownia tego nie rozumie. Rozmawiałem już z desygnatorem Rosettim i zdaliśmy sobie sprawę, że pewnego dnia będzie trzeba z tego skorzystać, ale trzeba wiele kwestii opracować. Należy wybrać odpowiednich sędziów oraz odpowiednią technologię, ponieważ to nie jest kwestia jednego kraju. Gramy w całej Europie. Z tego powodu należy opracować szczegółowy regulamin - przyznał Ceferin cytowany przez włoskie Sky Sport.

 

Wielkie piłkarskie emocje w nowym sezonie 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA zapewnią nowe kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 w jakości Super HD. Łącznie przez 3 lata w ofercie Telewizji Polsat, platformy Cyfrowy Polsat, sieci Plus i IPLI będzie można zobaczyć ponad 1000 meczów.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze