UFC: Blaydes - Ngannou II na gali w Chinach!

Sporty walki
UFC: Blaydes - Ngannou II na gali w Chinach!
fot. youtube.com

Największa organizacja MMA na świecie potwierdziła wcześniejsze doniesienia mediów. Na gali UFC Fight Night w Pekinie, która ma się odbyć 25 listopada, walką wieczoru będzie rewanżowe starcie Curtisa Blaydesa (10-1-1NC, 8 KO) z Francisem Ngannou (11-3, 7 KO, 4 SUB).

Do ich pierwszego spotkania doszło w kwietniu 2016 roku na gali UFC Fight Night w Zarzebiu. Wtedy przez techniczny nokaut po drugiej rundzie wygrał Ngannou. To była pierwsza i jedyna porażka w karierze Blaydesa, który od tego czasu wygrał pięć kolejnych pojedynków - w tym ostatnio z Alistairem Overeemem. Wydawało się nawet, że ten triumf może zagwarantować mu mistrzowską szansę, lecz ostatecznie organizacja zestawiła go z potężnie zbudowanym "Predatorem".

Ngannou kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa, aż zapracował na walkę o pas mistrzowski wagi ciężkiej przeciwko Stipe Miocicowi. Wiele osób stawiało go w roli faworyta, lecz na przestrzeni pięciu rund nie był w stanie pokazać się z dobrej strony. Przegrał jednogłośnie na punkty. W kolejnym starciu w ten sam sposób uległ Derrickowi Lewisowi. Była to jedna z gorszych walk w historii królewskiej kategorii - obaj zawodnicy przez 15 minut zadali łącznie... 31 ciosów!

Do walki Ngannou - Lewis II dojdzie 25 listopada na gali w Pekinie.

Gale UFC można oglądać na sportowych antenach Polsatu!

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze