Lewandowski zainwestował w przyszłościowy biznes!

Piłka nożna
Lewandowski zainwestował w przyszłościowy biznes!
fot. PAP

Robert Lewandowski od dawna realizuje się na wielu polach, a jednym z nich jest z pewnością biznes. Kapitan reprezentacji Polski postanowił zainwestować w nową spółkę, zajmującą się dość przyszłościową dziedziną, jaką jest walka z cyberprzemocą.

Oprócz odcinania kuponów w Bayernie Monachium, Lewandowski dał się już poznać jako zręczny przedsiębiorca. Stale występuje w rozmaitych kampaniach reklamowych, a na dodatek inwestuje pieniądze w różnego rodzaju przedsięwzięcia, wśród których wymienić należy własną restaurację, agencję marketingową, serwis sportowy czy portal ślubny.

Teraz jego uwagę przykuł problem przemocy w internecie, wobec czego ulokował część swojego majątku w firmę Samurai Labs. Jest to laboratorium, które za pomocą stworzonej przez siebie sztucznej inteligencji wyłapuje i zapobiega przypadkom przemocy w sieci.

- Cieszę się, że to w Polsce powstaje technologia, która pomoże ludziom z całego świata w walce z groźnym zjawiskiem cyberprzemocy - powiedział Lewandowski "Business Insider Polska".

Siedziba firmy mieści się w Berkeley, w sercu Doliny Krzemowej, jednak samo laboratorium znajduje się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Lewandowski będzie dzielił się udziałami z drugim inwestorem - Dawidem Urbanem.

Z pomysłem powołania spółki zgłosił się lekarz i przedsiębiorca specjalizujący się w sztucznej inteligencji - Michał Wroczyński.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie