Liga Mistrzów: PSV Eindhoven - BATE Borysów. Transmisja w Polsacie Sport Premium 2

PSV Eindhoven przed tygodniem zrobiło bardzo duży krok w kierunku awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu rundy play-off PSV wygrało na wyjeździe z BATE Borysów 3:2, a emocji nie brakowało. Przed rewanżem w dużo lepszej sytuacji są mistrzowie Holandii, ale Białorusini z pewnością będą walczyć do samego końca. Transmisja meczu PSV Eindhoven - BATE Borysów w Polsacie Sport Premium 2.

Dla podopiecznych Marka van Bommela mecz rozgrywany przed tygodniem w Borysowie był pierwszym w tej edycji Ligi Mistrzów. Spotkanie rozgrywane na Białorusi miało niesamowity przebieg i trzymało w napięciu do samego końca. W 9. minucie prowadzenie gospodarzom dał Jasse Tuominen. W 35. minucie odpowiedział Gaston Pereiro strzałem z rzutu karnego.

Po przerwie, drugiego gola dla mistrzów Holandii strzelił po godzinie gry meksykański talent - Hirving Lozano. To nie oznaczało końca emocji w tej potyczce. W 88. minucie do wyrównania doprowadził białoruski weteran - Aleksandr Hleb. Były zawodnik m.in. Arsenalu oraz Barcelony wszedł z ławki i zrobił co do niego należało. Jednak niespełna 60. sekund później po raz drugi prowadzenie w tym meczu objęli goście. Stało się to za sprawą rezerwowego Donyella Malena. Jednobramkowej zaliczki zespół van Bommela nie wypuścił już do końca.

Piłkarze 14-krotnego mistrza Białorusi w drodze do fazy grupowej Ligi Mistrzów mają już za sobą zwycięskie starcia z fińskim HJK Helsinki (2:1) oraz mistrzem Azerbejdżanu - Karabachem Agdam (2:1), w którym na co dzień występuje Jakub Rzeźniczak. Zawodnicy ze wschodu kraju osiągnęli historyczny sukces, gdy 10 lat temu po raz pierwszy zakwalifikowali się do fazy grupowej tych elitarnych rozgrywek. Od tego czasu ta sztuka udała im się jeszcze czterokrotnie. Holendrzy swoje ostatnie grupowe zwycięstwo w Lidze Mistrzów zanotowali w grudniu 2015 roku, kiedy udało im się ograć CSKA Moskwa (2:1).

BATE to stosunkowo młody klub, po ponad dekadzie niebytu został reaktywowany w 1996 roku i szybko zaistniał na europejskich salonach. Flaga widoczna w herbie BATE jest zainspirowana emblematem... PSV. Jak podkreśla się w Borysowie, celem zapożyczenia była chęć odzwierciedlenia najwspanialszych wartości, które powinny cechować profesjonalny klub piłkarski.

Transmisja meczu PSV Eindhoven - BATE Borysów od 20:15 w Polsacie Sport Premium 2. Spotkanie skomentują Marcin Feddek i Tomasz Łapiński.

W załączonym materiale wideo skrót pierwszego meczu.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI