Probierz zdyskwalifikowany na dwa mecze

Piłka nożna
Probierz zdyskwalifikowany na dwa mecze
For. PAP/EPA
Michał Probierz chyba nigdy nie ogląda meczów spokojnie. Szkoleniowiec Cracovii znany jest z krewkiego charakteru. Gdy był szkoleniowcem Jagielloni nie bał się wdawać w pyskówki z najzagorzalszymi kibicami

Trener Cracovii odsunięty za szarpaninę z piłkarzem Piasta Gliwice Urosem Korunem. Oznacza to, że Michał Probierz obejrzy starcia swojej drużyny z Legią Warszawa i Jagiellonią Białystok z trybun. Dwa mecze kary za czerwoną kartkę dostał też piłkarz Pasów Marcin Budziński.

Trener Probierz nie ma ostatnio dobrej passy. Jego zespół przegrywa w Lotto Ekstraklasie mecz za meczem. Pasy zajmują po sześciu kolejkach ostatnie miejsce w tabeli, z czterema porażkami i dwoma remisami na koncie. Teraz krakowianie będą musieli radzić sobie bez swojego szkoleniowca. I to w dwóch hitowych spotkaniach!

 

W ostatnim meczu zespół Probierza przegrał na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:3. W 62. minucie piątkowego spotkania, przy linii bocznej, doszło do ożywionej wymiany zdań między szkoleniowcem Cracovii i piłkarzem gospodarzy Korunem. Trener próbował zabrać piłkę zawodnikowi rywali. W konsekwencji Słoweniec został przez arbitra ukarany żółtą kartką, a szkoleniowiec - odesłany na trybuny.

 

W tym samym spotkaniu pomocnik Cracovii Budziński został ukarany bezpośrednią czerwoną kartkę (w 12. minucie) za faul na Patryku Dziczku.

 

W najbliższych kolejkach Cracovia (w tabeli ostania ex aequo z Pogonią Szczecin) zagra u siebie z Legią Warszawa i na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. W obu meczach będzie mógł za to zagrać pozyskany właśnie przez krakowian Janusz Gol.

B/PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie