Rossard jest od kilku lat reprezentantem Francji, z którą sięgał po medale na wielkich imprezach. 28-latek cały czas znajduje się jednak w cieniu najlepszego libero ostatnich lat na świecie, czyli Jenii Grebennikova. Ten ostatni regularnie zdobywa indywidualne nagrody na kolejnych mistrzowskich turniejach i nic nie wskazuje na to, by to w najbliższym czasie się zmieniło. Fakty są jednak takie, że Rossard ma między innymi na koncie złoto ME 2015.

Kibice siatkówki nie znają zbyt dobrze potencjału Nicolasa, który do tej pory przez całą karierę występował we francuskich klubach. W sezonie 2017/2018 był zawodnikiem Paris Volley, które teraz zamienia na Stocznię Szczecin, dlatego już niedługo przekonamy się jaka jest prawdziwa wartość nowego libero szczecinian. Nie będzie on jedynym Rossardem występującym pod siatką w tym sezonie Plusligi. W kadrze Asseco Resovii gra bowiem jego kuzyn Thibault Rossard.

Stocznia tego lata mocno przebudowała skład. Do klubu dołączyli m.in. Matej Kazijski, Bartosz Kurek, Nikołaj Penczew i Łukasz Żygadło, a funkcję dyrektora sportowego objął Radostin Stojczew.