Powstaną trzecie rozgrywki klubowe pod egidą UEFA

Piłka nożna

UEFA planuje od 2021 roku wprowadzić nowe rozgrywki klubowe, obok Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Miałyby w nich zagrać 32 drużyny, a liczba zespołów występująca w fazie grupowej Ligi Europy miałaby zostać zmniejszona.

UEFA nieustannie debatuje nad zmianami w rozgrywkach pod jej egidą. W związku z losowaniem Ligi Mistrzów doszło do spotkania Komisji Klubowej UEFA, która planuje wprowadzić w nowym cyklu (2021-2024) kolejne rozgrywki.

 

Reforma nie zakłada żadnych zmian w najbardziej prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów, w której wciąż mają występować najlepsze 32 europejskie kluby. Ale już Liga Europy ma zostać "skurczona" z 48 do 32 drużyn. Według poprzedniego planu LE mogła być nawet powiększona do 64 zespołów klubowych, ale teraz pojawił się pomysł, by do kalendarza dopisać kolejny europejski puchar.

 

Nie ma on jeszcze nazwy, ale wiadomo, że miałoby w nim zagrać również 32 przedstawicieli z różnych krajów. Reforma zakłada zwiększenie prestiżu Ligi Europy, która przez wiele klubów jest traktowana "po macoszemu". Zdaniem dziennikarzy niemieckiego Sport Bilda jest to dobry ruch marketingowy UEFA, który ma dodatkowo pomóc klubom z Europy Wschodniej oraz Skandynawii w zakwalifikowaniu się do jakichkolwiek rozgrywek.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze