Poznaliśmy gospodarzy siatkarskich mistrzostw świata 2019

Siatkówka
Poznaliśmy gospodarzy siatkarskich mistrzostw świata 2019
fot. Cyfrasport
Jakub Kochanowski - mistrz świata juniorów z 2017 roku.

Cztery państwa podjęły się organizacji młodzieżowych mistrzostw świata w 2019 roku, są to Egipt, Tunezja, Meksyk i Bahrajn. Czempionaty w różnych kategoriach wiekowych odbędą się w lipcu i sierpniu. Daty i miasta-gospodarze zostaną doprecyzowane i ogłoszone w późniejszym terminie.

MŚ U–18 kobiet  w Egipcie

Egipt będzie gospodarzem FIVB Mistrzostw Świata U–18 kobiet. Państwo geograficznie położone w północnej Afryce, miało już okazję pełnić honory gospodarza dużej międzynarodowej imprezy. Do "kraju faraonów" w 2017 roku zawitał bowiem czempionat globu U–23 mężczyzn, a końcowe zwycięstwo w turnieju odniosła wtedy drużyna Argentyny.

MŚ U–19 mężczyzn w Tunezji

Kolejną imprezą mistrzowską, która odbędzie się w Afryce jest czempionat U–19 mężczyzn. Młodzi siatkarze spróbują swoich sił w Tunezji. W 2017 roku, w poprzedniej edycji tej kategorii wiekowej, medale na szyi zawiesili zawodnicy Iranu (złoto), Rosji (srebro) i Japonii (brąz).

MŚ U–20 kobiet w Meksyku

Mistrzostwa U–20 kobiet wracają z kolei do Meksyku. Kraj z Ameryki Północnej z wielką radością przyjął możliwość organizacji czempionatu, tym bardziej, że bliźniaczy turniej odbył się w tym państwie w 2017 roku. Wtedy miastami-gospodarzami były Boca del Rio i Cordoba w stanie Veracruz, a na podium stanęły odpowiednio Chiny, Rosja i Japonia.

MŚ U–21 mężczyzn w Bahrajnie

Czwarta kategoria wiekowa mistrzostw świata zagra w Bahrajnie, a Półwysep Arabski odwiedzą siatkarze poniżej 21 lat. Kraj położony w Zatoce Perskiej miał już okazję organizować czempionat globu w 2017 roku. Wtedy odbyły się tam mistrzostwa świata U–19, a medale zdobyły zespoły Iranu, Rosji i Japonii.

Warto przypomnieć, że aktualnie panującymi mistrzami świata U–21 jest reprezentacja Polski, która w 2017 roku na turnieju w Czechach pokonała w finale 3:0 (25:20, 25:10, 25:19) kadrę narodową Kuby. Po blisko 50 meczach bez porażki nasi młodzi siatkarze wywalczyli najważniejsze trofeum w swojej karierze. Dziś z tamtego składu do reprezentacji seniorskiej trafił m.in.: Jakub Kochanowski i Bartosz Kwolek, którzy jeśli otrzymają powołanie, powalczą w Bułgarii i we Włoszech o czempionat globu w najważniejszej kategorii wiekowej.

RM, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie