AC Milan wygrał hit z Romą w ostatnich sekundach!

Niezwykle ciekawie rozpoczęła się 3. kolejka Serie A. Już w piątkowy wieczór AC Milan podejmował AS Roma i po wyrównanym boju triumfował w ostatnich sekundach 2:1. W spotkaniu wielką rolę odegrał VAR, a gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry strzelił joker Patrick Cutrone.

Po porażce na otwarcie sezonu Milan chciał szybko wrócić do gry, ogrywając innego wielkiego rywala. AS Roma przed przyjazdem na San Siro nie zaznała smaku porażki, a mecz śmiało mógł być nazywany hitem 3. kolejki Serie A.

Po licznych atakach z Suso i Gonzalo Higuainem w roli głównej gospodarze byli coraz konkretniejsi i to przyniosło efekty jeszcze przed przerwą. Po akcji oskrzydlającej Ricardo Rodrigueza w polu karnym i płaskim dośrodkowaniu, piłkę z kilku metrów do siatki wpakował Franck Kessie.

Po przerwie do gry wróciła Roma, która wyrównała po godzinie gry. Po niepewnym wybiciu defensywy Rossonerich, Gianluigiego Donnarummę w dużym zamieszaniu pokonał Federico Fazio. Podrażniony Milan błyskawicznie chciał odpowiedzieć, jednak system VAR wymusił anulowanie bramki Gonzalo Higuaina. Analiza sędziego zadziałała również w drugą stronę, bowiem nie uznał on bramki Stevena N'Zonziego po dużym zamieszaniu.

Kluczowym momentem okazało się pojawienie na boisku Patricka Cutrone w 83. minucie. Gdy końca dobiegał doliczony czas gry, młody napastnik dopadł do prostopadłego podania Higuaina i w jednej z ostatnich akcji meczu wprawił niemal cały stadion w ekstazę.

AC Milan - AS Roma 2:1 (1:0)
Bramki: Kessie 40', Cutrone 90+5' - Fazio 59'

Milan: Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez (Laxalt 76'); Kessie, Biglia, Bonaventura (Cutrone 84'); Suso, Calhanoglu (Castillejo 81'), Higuain

Roma: Olsen; Manolas, Fazio, Marcano (El Shaarawy 46'), Kolarov; N'Zonzi, Karsdorp (Santon 78'), De Rossi; Pastore (Cristante 68'), Schick, Dzeko

Żółte kartki: Cristante, De Rossi (Roma)