Ekstraklasa: Górnik Zabrze zremisował z Pogonią Szczecin

Górnik Zabrze zremisował na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 1:1 w piątkowym meczu otwierającym 7. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy.

Zabrzanie przystąpili do tego spotkania po porażkach z Lechią 0:2 i Wisłą Kraków 0:3. Zamykający tabelę goście przyjechali do Zabrza po pierwszą wygraną w sezonie. W ich wyjściowym składzie znalazł się debiutujący w ekstraklasie pomocnik Tomas Podstawski, Portugalczyk polskiego pochodzenia.

Gra w pierwszej połowie nie mogła porwać kibiców na stadionie. Zapewne piłkarze obu drużyn bardzo chcieli wyjść na prowadzenie, tyle, że mieli ogromne trudności z wypracowaniem sobie pozycji strzeleckich. Taką z prawdziwego zdarzenia miał napastnik Górnika Igor Angulo. W 23. minucie miał przed sobą tylko bramkarza rywali, który skutecznie interweniował.

Miejscowi kibice przywitali swoich graczy wychodzących na boisko po przerwie optymistycznym okrzykiem „tylko zwycięstwo. Po pięciu minutach cieszyli się przyjezdni. Radosław Majewski z linii pola karnego spokojnie przymierzył i strzałem przy słupku pokonał Tomasza Loskę. Chwilę później zabrzański bramkarz znów był w opałach po mocnym uderzeniu Huberta Matyni.

W 61. minucie okazję do wyrównania miał – po błędzie szczecińskiej defensywy – Angulo i znów górą był Łukasz Załuska.

Hiszpan dopiął swego 10 minut później, egzekwując rzut karny, podyktowany po faulu Zvonimira Kozulja na Szymonie Matuszku. To trafienie zaowocowało ciekawą końcówką. Obie drużyny walczyły o komplet punktów.

Groźniejszy był Górnik, nie na tyle jednak, by wygrać. W dodatku zabrzanie kończyli mecz w 10. bo w 90. minucie po drugiej żółtej kartce musiał opuścić boisko Michał Koj.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)

Górnik: Tomasz Loska – Przemysław Wiśniewski, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Michał Koj - Konrad Nowak (66. Maciej Ambrosiewicz), Szymon Matuszek, Wiktor Biedrzycki (54. Marcin Urynowicz), Daniel Smuga (46. Jesus Jimenez), Adam Ryczkowski - Igor Angulo.
Pogoń: Łukasz Załuska – David Stec, Sebastian Walukiewicz, Mariusz Malec, Ricardo Nunes - Zvonimir Kozulj (90+2. Tomasz Hołota), Tomas Podstawski, Kamil Drygas, Hubert Matynia (79. Adrian Benedyczak) - Radosław Majewski (73. Dawid Błanik), Adam Frączczak.

Bramki: 0:1 Radosław Majewski (50), 1:1 Igor Angulo (71–karny).

Żółte kartki: Michał Koj, Maciej Ambrosiewicz (Górnik), Zvonimir Kozulj, Tomas Podstawski (Pogoń). Czerwona kartka: Michał Koj (90, Górnik – za drugą żółtą).

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin). Widzów: 11 261.