Gala w Kałuszynie: Transmisja w Polsacie Sport

Sporty walki
Gala w Kałuszynie: Transmisja w Polsacie Sport
fot. Polsat Sport

W piątek w Kałuszynie odbędzie się gala Summer Boxing Night. W walce wieczoru naprzeciw siebie staną Michał Olaś (6-0, 5 KO) i Rain Karlson (5-0, 2 KO). Wcześniej rękawice skrzyżują również Nikodem Jeżewski (14-0-1, 8 KO) i Petar Mrvalj (8-9, 4 KO). Transmisja gali w Kałuszynie na antenie Polsatu Sport.

Olasia czeka bodaj największe wyzwanie w karierze. W tym roku odniósł już jedno zwycięstwo, nad Ramazim Gogichashvilim, jednak tym razem naprzeciw niego stanie rywal niepokonany dotychczas na zawodowych ringach. Mowa o Estończyku Karlsonie, który w tym roku wygrał decyzją sędziów z Igorem Pyłypenką.

 

– Zmierzyliśmy się już siedem lat temu na turnieju w Finlandii. Tak naprawdę to był wtedy zupełnie inny boks. Obaj przeszliśmy już inną drogę, obaj jesteśmy na zupełnie innym poziomie. Była to trzyrundowa walka w kaskach, a boks olimpijski niewiele ma wspólnego zawodowym - powiedział Olaś w rozmowie z Polsatem Sport.

 

Dwudziestodziewięciolatek nie boi się jednak wyzwań, czego dowodem było rzucenie wyzwania - w magazynie sportów walki Puncher Extra Time - zwycięzcy walki Jeżewski - Balski.

 

- Deklarowałem już, że chciałem się zmierzyć z Jeżewskim w drugim pojedynku, bo biłem się z nim na amatorce. Wtedy wygrałem przed czasem w drugiej rundzie. Rekordy nie walczą, a tak naprawdę po walkach Jeżewski - Balski, bo mają chyba klauzulę rewanżu, chętnie skrzyżuję rękawice z którymś z nich - powiedział Olaś.

 

Zanim jednak Jeżewski zmierzy się z Balskim podczas gali "Wojna Domowa" w Radomiu, na jego drodze stanie Petar Mrvalj (8-9, 4 KO). W Kałuszynie wystąpi również inny uczestnik zaplanowanej na 17 listopada "Wojny Domowej" - Rafał Grabowski (3-0, 1 KO).

 

Ciekawostkę stanowi fakt, że gala w Kałuszynie będzie pierwszą po II wojnie światowej w Polsce zorganizowaną pod namiotem cyrkowym.

Transmisja gali Summer Boxing Night w Kałuszynie od godziny 20.00 w Polsacie Sport.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze