Nwakali jest środkowym pomocnikiem, który do Rakowa przejdzie na zasadzie transferu definitywnego. 21-latek do tej pory był zawodnikiem Manchesteru City, gdzie występował w zespołach młodzieżowych, także w zespole U-23, który jest bezpośrednim zapleczem pierwszej drużyny. Pep Guardiola prawdopodobnie nie będzie jednak rozpaczał, bowiem pomocnikowi nie było w najmniejszym stopniu blisko do zespołu, który kilka miesięcy temu sięgnął po mistrzostwo Anglii.

Nigeryjczyk był wypożyczany; wiosnę spędził w Aberdeen, gdzie rozegrał 5 spotkań. Wcześniej grywał w norweskich IK Start Kristiansand i Sogndal IL. W norweskiej ekstraklasie rozegrał 48 spotkań, w których trafił do siatki 7 razy i dołożył do tego 4 asysty.

W 2013 roku Nwakali sięgnął z Nigerią po mistrzostwo świata do lat 17. Po tym turnieju został ściągnięty do Manchesteru.

W Częstochowie podpisze dwuletni kontrakt. Tego lata na Limanowskiego trafili między innymi Daniel Bartl (Slovan Liberec), Michał Gliwa (Sandecja Nowy Sącz), Patryk Kun (Arka Gdynia) czy Szymon Lewicki (Zagłębie Sosnowiec).