ORLEN MP w siatkówce plażowej: Transmisja na sportowych antenach Polsatu

Siatkówka
ORLEN MP w siatkówce plażowej: Transmisja na sportowych antenach Polsatu
fot. PAP

Za nami drugi dzień ORLEN MP w siatkówce plażowej w Krakowie. W kompleksie sportowym „Wanda” wyłoniono ćwierćfinalistów rywalizacji męskiej, a także półfinalistki zmagań duetów kobiecych. W sobotę czeka nas dalszy ciąg rywalizacji. Transmisja ORLEN MP w siatkówce plażowej na sportowych antenach Polsatu.

Drugiego dnia ORLEN Mistrzostw Polski w Krakowie odbyły się łącznie 34 spotkania! Starcia rozpoczęła rywalizacja par męskich, a na czterech boiskach odbyły się równolegle cztery mecze.

Jedynie Marcin Kapuśniak i Kuba Czubiński potrzebowali trzech partii, żeby pokonać swoich rywali. Po zakończeniu meczów inauguracyjnych na boisku zameldowały się kolejne duety. Tu kibice mogli oglądać już zdecydowanie więcej emocji. Niektóre sety zakończyły się po pełnej walki grze na przewagi, a dwa z czterech meczów znalazły swoje rozstrzygnięcie w tie-breaku. Ostatecznie do grona zwycięzców dołączyli  Sdebel Adrian/Kałuża Maciej, Zięba Mateusz/Krasiński Jan, Kiernoz Bartłomiej/Felisiak Konrad i Ilewicz Piotr/Król Jan.

W kolejnej część dnia, czyli po zakończeniu pierwszych zmagań par męskich odbyły się ćwierćfinały i mecze „ostatniej szansy” w rywalizacji kobiecej. Przypominamy, że turniej rozgrywany jest systemem „brazylijskim”, z zasadami podwójnej eliminacji. W ćwierćfinale MP na boisku numer 1, zagrały Katarzyna Kociołek/Kinga Kołosińska i Kinga Legieta/Aleksandra Wachowicz, natomiast w meczach o utrzymanie na „dwójce” zameldowały się duety Aleksandra Zdon/Paulina Biranowska i Aneta Kaczmarek/Monika Brzostek, a na „trójce” – Agata Wawrzyńczyk/Magdalena Saad oraz Martyna Kłoda/Agata Ceynowa.

Mecz Kołosińskiej i Kociołek nie przyniósł wielu emocji, a turniejowa „jedynka” pewnie wygrała starcie w dwóch partiach. Także jedynie regulaminowej ilości setów, by pokonać swoje przeciwniczki potrzebowały Aneta Kaczmarek i Monika Brzostek. Para, mająca na koncie już jedną porażkę, przedłużyła swoją „żywotność” w czempionacie i awansowała do ćwierćfinału. W ¼ po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu zameldowały się także Agata Wawrzyńczyk i Magdalena Saad, które łącznie w całym meczu zdobyły jedynie dwa punkty więcej niż Kłoda i Ceynowa, wygrywając w tie-breaku 16:14!

W drugiej turze rywalizacji pań w ćwierćfinale zagrały Magdalena Rapacz-Matras /Sandra Szychowska i Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Gromadowska, natomiast o ¼ powalczyły Dominika Balcerowicz / Marta Szajer vs Magdalena Szczytowicz / Michalina Tokarska, a także Tylutki Justyna/Słonecka Paula vs Gruszczyńska Natalia/Adamek Agnieszka. Półfinalistki wyłonił tie-break, w którym lepsze okazały się Rapacz-Matras i Szychowska. Dodatkowa partia zdecydowała także o zwycięstwie Gruszczyńskiej N. i Adamek. Szybkie zwycięstwo odniosły natomiast Balcerowicz i Szajer.

Po emocjach w starciach duetów kobiecych, na boisko wróciły pary męskie, które tym razem zmierzyły się z rozstawionymi zawodnikami reprezentacji Polski. Kadrowicze – Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, Prudel Mariusz i Jakub Szałankiewicz, Michał Bryl i Grzegorz Fijałek a także Kacper Kujawiak i Maciej Rudol, pewnie wygrali swoje mecze 2:0. Kreczem zakończyło się za to starcie Brożyniak/Janiak – Kapuśniak/Czubiński, a wszystko przez kontuzję jakiej nabawił się Jakub Czubiński. Wiele emocji przyniósł też trzysetowy mecz Martina Chiniewicza i Michała Koryckiego z Janem Krasińskim i Mateuszem Ziębą. Ostatecznie wygrała znana z występów w World Tourach turniejowa „siódemka” – duet Chiniewicz/Korycki.

Po zakończeniu rywalizacji męskiej znów na boisko powróciły panie, a Brzostek/Kaczmarek i Gruszczyńska N./Adamek awansowały do ćwierćfinału. Druga para potrzebowała trzech setów do pokonania Magdaleny Szczytowicz i Michaliny Tokarskiej. Po tych meczach zagrano spotkania ostatniej szansy dla duetów męskich, a zwycięsko wyszli z nich Marcin Ociepski/Kamil Radzikowski (walkower z powodu kontuzjowanego Czubińskiego), Sebastian Kaczmarek/Paweł Lewandowski oraz Mateusz Zarankiewicz/Dariusz Tkaczuk (drugi set wygrany 30:28!). Do grona szczęśliwców dołączyli też Adrian Białecki i Jakub Sulima, którzy wygrali tie-break. Po kolejnych meczach zestaw zwycięzców uzupełnili: Piotr Ilewicz/Jan Król, Jakub Zdybek/Adrian Niewiadomski, Mateusz Michalak/Miłosz Kruk oraz Mateusz Zięba i Jan Krasiński.

Na koniec dnia odbyły się dwa ćwierćfinały kobiet – w pierwszym zmierzyły się Kinga Legieta/ Aleksandra Wachowicz z Gruszczyńską Natalią/Adamek Agnieszką. Legieta i Wachowicz wygrały w dwóch setach. W ostatnim meczu 1/4 Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska pokonały po tie-breaku, zakończonym na przewagi Anetę Kaczmarek i Monikę Brzostek.

W sobotę odbędą się mecze półfinałowe pań, mecze o miejsca i kolejne starcia w rywalizacji męskiej. O awans do finału powalczą Magdalena Rapacz-Matras/Sandra Szychowska, Kinga Kołosińska/Katarzyna Kociołek, Kinga Legieta/Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Gromadowska.

Plan transmisji ORLEN MP w siatkówce plażowej (sobota):

Polsat Sport:

11.00 - mecz półfinałowy kobiet
12.00 - mecz półfinałowy kobiet
13.00 - mecz ćwierćfinałowy mężczyzn
14.00 - mecz ćwierćfinałowy mężczyzn
15.00 - mecz o 3. miejsce kobiet
19.15 - mecz finałowy kobiet (powtórka)

Polsat Sport News:

16.30 - mecz finałowy kobiet

Polsat Sport Extra

18.00 - mecz ćwierćfinałowy mężczyzn

AŁ, Pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie