Polka awansowała do finału po zwycięstwie z Barbarą Haas. W decydującym meczu po raz kolejny źle zaczęła, gdyż to Ukrainka szybko ją przełamała i prowadziła 2:0 w pierwszym secie. To jednak świetnie podziałało na Świątek, która może nie wygrywała gemów bez większych problemów, ale konsekwentnie zapisywała je na koncie. I dzięki dobrej grze wygrała 6:2!

 

W drugiej partii na przełamanie trzeba było czekać nieco dłużej, ale ponownie stało się to na korzyść Polki. Świątek przy stanie 3:2 "odebrała "serwis" rywalce i tej przewagi nie oddała już do samego końca. Mecz zakończyła drugim w tym secie przełamaniem, znowu wygrywając 6:2.

 

Zwycięstwo w węgierskim turnieju oznacza gigantyczny awans Polki w rankingu. Przed jego rozpoczęciem zajmowała 298 miejsce w rankingu WTA, a po jego aktualizacji powinna zameldować się w okolicach nawet 220 pozycji!

W lipcu 17-letnia warszawianka wygrała rywalizację juniorek w Wimbledonie. To drugi tytuł wielkoszlemowy Świątek w tej kategorii wiekowej, ale pierwszy zdobyty w singlu. W deblu triumfowała w tym roku we French Open, występując razem z Amerykanką Caty McNally

Wynik meczu:

Iga Świątek - Katarina Zawacka 2:0 (6:2, 6:2)