Szalony mecz PSG! Atomowy gol i czerwona kartka Mbappe

Sporo emocji dostarczył sobotni mecz 4. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy Nimes i Paris Saint Germain. Mistrzowie Francji wygrali ostatecznie 4:2, ale beniaminek postawił twarde warunki. Efektowną bramkę dla przyjezdnych zdobył Kylian Mbappe, który w samej końcówce spotkania… wyleciał z boiska.

Paryżanie świetnie rozpoczęli ten sezon, bowiem mają na swoim koncie komplet punktów w rozgrywkach ligowych. Z tego powodu byli murowanym faworytem do zwycięstwa na wyjeździe nad Nimes, który jest beniaminkiem Ligue 1. Gospodarze tej rywalizacji zdążyli już odnieść dwa triumfy, m.in. kosztem Olympique Marsylii. Miejscowi kibice liczyli po cichu na sprawienie dużej niespodzianki, a może nawet sensacji.

Przyjezdni ze stolicy Francji długo kazali czekać swoim fanom na zdobycie bramki. W 36. minucie wynik otworzył Neymar. Kilka chwil później PSG prowadziło już 2:0 po trafieniu Angela Di Marii.

W drugiej połowie wydawało się, że paryżanie pójdą za ciosem, ale to jednak piłkarze Nimes najpierw zdobyli bramkę kontaktową, a w 71. minucie wykorzystali rzut karny. To zwiastowało olbrzymie emocje w samej końcówce. W niej przypomniał o sobie Kylian Mbappe, który kapitalnie przyjął piłkę i mocnym strzałem dał ponowne prowadzenie PSG. W doliczonym czasie gry 19-latek asystował przy golu Edinsona Cavaniego.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego doszło do scysji pomiędzy Mbappe i Teij Savanierem, który ostro potraktował swojego rywala. Reprezentant Francji nie pozostał mu dłużny i w niesportowy sposób pchnął zawodnika Nimes na ziemię. Na oczach arbitra rozpętała się awantura, w konsekwencji której obaj piłkarze dostali czerwone kartki i wylecieli z boiska.

Nimes – PSG 2:4 (0:2)