Już po rywalizacji w sobotę wicelider rajdu Krzysztof Hołowczyc przyznał, że klasyfikacja jest ułożona.

- W niedzielę jest raptem 58 kilometrów ścigania. Kuba Przygoński jest rozjeżdżony i tej przewagi nie odda – przyznał olsztynianin, który w przeszłości pięciokrotnie wygrywał Baja Poland.

Tym razem musiał uznać wyższość lidera klasyfikacji Pucharu Świata.

- Dobrze mi się jechało. Niestety gdzieś w głowie siedziało zdarzenie z wczoraj, kiedy wiele straciłem, gdy ugrzęzłem w rzece – mówił na mecie Hołowczyc.

Obaj Polacy podzielili się wygranymi na kolejnych oesach. Z siedmiu odcinków specjalnych, z których składał się cały rajd cztery najszybciej przejechał Przygoński, trzy Hołowczyc. Zajmujący drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata Cross Country FIA Władimir Wasiliew i Czech Martin Prokop stanowili tło dla rywalizacji Polaków. Także w ostatnim dniu, gdy kierowcy rywalizowali na czterech krótkich odcinkach specjalnych, biało-czerwoni solidarnie zaliczyli po dwa najszybsze przejazdy.

- To był trudny rajd, ale jestem bardzo szczęśliwy ze zwycięstwa. Tym bardziej, że Krzysztof jechał bardzo szybko. Przyjemnie się jedzie, gdy na trasie jest wielu kibiców, którzy nas dopingują – powiedział Przygoński po zakończeniu rywalizacji.

Kierowca Orlen Teamu wygrał już czwarty w tym sezonie rajd cyklu Pucharu Świata. Wcześniej był najszybszy na trasach w Dubaju, Katarze i Włoszech. Dzięki triumfowi na Pomorzu Zachodnim ma już 288 pkt na koncie i wyprzedza drugiego Wasiliewa o 71 pkt. Tylko tych dwóch kierowców ma jeszcze szansę na zdobycie Pucharu. Do końca rywalizacji zostały dwa rajdy: w Maroku i Portugalii. Można w nich maksymalnie zdobyć 90 pkt.

 

Klasyfikacja końcowa Columna Medica Baja Poland:

1. Jakub Przygoński/Tom Colsoul (Polska/Belgia) Mini John Cooper 5.27,45

2. Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzeja (Polska) Mini John Cooper +3,34

3. Władimir Wasiliew/Konstantin Zilcow (Rosja) Toyota Hilux Overdrive +16,56

4. Martin Prokop/Jan Tomanek (Czechy) Ford Raptor RS Cross +20,56

5. Miroslav Zapletal/Bartosz Momot (Czechy/Polska) F150 EVO +22,46

 

Aktualna klasyfikacja Pucharu Świata Cross Country FIA

1. Jakub Przygoński/Tom Colsoul (Polska/Belgia) Mini John Cooper 288 pkt

2. Władimir Wasiliew/Konstantin Zilcow (Rosja) Toyota Hilux Overdrive 217

3. Martin Prokop/Jan Tomanek (Czechy) Ford Raptor RS Cross 196