Kubański siatkarz chce grać dla reprezentacji Rosji

Siatkówka
Kubański siatkarz chce grać dla reprezentacji Rosji
fot. Cyfrasport
Oreol Camejo w barwach Lokomotiwu Nowosybirsk

Kubańczyk Oreol Camejo chciałby grać dla reprezentacji Rosji. Oczywiście, nie stanie się to od razu. Gdyby wszystko poszło po jego myśli, mógłby zadebiutować za dwa lata.

Camejo reprezentował barwy Kuby w latach 2005-2008. W czerwcu tego roku otrzymał rosyjskie obywatelstwo, teraz dostał także paszport, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpoczął procedurę mającą umożliwić mu występy dla Rosji. W nowych barwach mógłby zadebiutować po dwuletniej karencji.

 


- Camejo będzie mógł grać dla naszej drużyny narodowej, ale musi przejść procedurę zmiany federacji macierzystej. Dlatego to istotne, jaką decyzję podejmie FIVB. Siatkarz musi złożyć stosowną aplikację, my również jako federacja będziemy w tym uczestniczyć - powiedział sekretarz generalny rosyjskiej federacji Aleksandr Jaremenko cytowany przez worldofvolley.com.

 

W podobnej sytuacji był wcześniej Wilfredo Leon. Jeden z najlepszych siatkarzy świata ma już za sobą całą procedurę i po 24 lipca 2019 roku będzie mógł zadebiutować w reprezentacji Polski.

 

32-letni przyjmujący występuje obecnie w Zenicie Sankt Petersburg. W ubiegłym sezonie był najlepszym punktującym swojej drużyny i jednym z najlepszych w całej Superlidze.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze