ME rugby 7: Czwarte miejsce Polek w Kazaniu, szóste w klasyfikacji generalnej

Polskie rugbistki zajęły w Kazaniu czwarte miejsce, najwyższe w swojej dwuletniej historii występów w mistrzostwach Europy Sevens Grand Prix Series. W klasyfikacji generalnej, uwzględniającej oba tegoroczne turnieje, uplasowały się na szóstej pozycji.

Występ w Kazaniu biało-czerwone zaczęły od udanego występu w fazie grupowej. Wygrały z Irlandkami 17:14 i Angielkami 24:14. Porażka z Włoszkami 14:19 nie przeszkodziła im w zajęciu pierwszego miejsca w tabeli.

Rundę pucharową Polki zaczęły od zwycięstwa nad Belgijkami 22:12. Następnie w półfinale zostały rozgromione przez Rosjanki 0:39, a w spotkaniu o trzecie miejsce lepsze były Szkotki 19:12.

W pierwszym tegorocznym turnieju ME - we francuskim Marcoussis - biało-czerwone zajęły 10. miejsce. W najwyższej klasie rozgrywkowej czempionatu Starego Kontynentu zadebiutowały w ubiegłym roku. Wówczas uplasowały się na 10. pozycji we francuskiej miejscowości Malemort, a w Kazaniu na szóstej, co dało im w klasyfikacji generalnej ósmą lokatę.