MP w siatkówce plażowej: Triumf Kantora i Łosiaka

Siatkówka

Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia) zdobyli w Krakowie mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej. W niedzielnym finale pokonali parę Grzegorz Fijałek i Michał Bryl (obaj UKS SMS Łódź) 2:1 (23:21, 20:22, 15:9).

Triumf Kantora i Łosiaka, którzy obronili złote medale wywalczone przed rokiem w Mysłowicach, to udane podsumowanie sezonu tego duetu, który w World Tour został sklasyfikowany na czwartym miejscu. W ostatnim turnieju tego cyklu w Hamburgu w półfinałowym meczu Kantor z Łosiakiem przegrali jednak z Fijałkiem i Brylem. Rewanż w Krakowie okazał się w pełni udany.

W pierwszym secie Kantor z Łosiakem dość szybko wypracowali czteropunktową przewagę, ale rywale nie podawali się i doprowadzili do remisu po 15. Końcówka była bardzo zacięta. Kantor i Łosiak zapewnili sobie wygraną po trzeciej piłce setowej.

W drugiej partii również obrońcy tytułu objęli prowadzenie 6:2, rywale znowu systematycznie odrabiali straty i objęli prowadzenie 18:17, a po drugim setbolu doprowadzili do tie-breaka.

W nim znowu od początku dominowali Kanotr z Łosiakiem i już nie wypuścili szansy. To był ich trzeci tytuł mistrzów Polski w karierze.

Brązowy medal wywalczyli Kacper Kujawiak i Maciej Rudol, którzy po tie-breaku pokonali parę Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz.

W turnieju kobiet złote medale wywalczył w sobotę duet Kinga Kołosińska/Katarzyna Kociołek. Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej rozegrano po raz 25.

Wyniki:

półfinały:
Piotr Kantor/Bartosz Łosiak - Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz 2:0 (21:18, 21:12)
Michał Bryl/Grzegorz Fijałek - Kacper Kujawiak/Maciej Rudol 2:1 (21:18, 19:21, 15:13)

mecz o III miejsce:
Kacper Kujawiak/ Maciej Rudol - Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz 2:1 (21:16, 14:21, 15:6)

finał:
Piotr Kantor/Barosz Łosiak -  Michał Bryl/ Grzegorz Fijałek 2:1 (23:21, 20:22, 15:9).  

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie