Pjongczang 2018: Igrzyska nie zostały rozliczone finansowo

Zimowe
Pjongczang 2018: Igrzyska nie zostały rozliczone finansowo
fot. PAP/DPA

Zimowe igrzyska w Pjongczangu nie zostały rozliczone finansowo, a organizatorzy są nadal winni podwykonawcom, którzy pracowali przy przygotowywaniu aren w prowincji Gangwon i powiecie Jeongseon, 7,2 miliona dolarów - poinformował koreański dziennik "Chosun Ilbo".

W tzw. Klastrze Górskim odbyły się dyscypliny narciarskie - biegi, skoki oraz slalom i slalom gigant, a także zawody bobslejowe i saneczkowe. Znajdował się tam także stadion, na którym odbyły się ceremonie otwarcia i zamknięcia olimpiady.

 

Gubernator prowincji Gangwon zwrócił się do rządu federalnego o dodatkowe wsparcie finansowe, ale wnioski zostały odrzucone. Rząd zlecił natomiast przygotowanie studium wykonalności, by ustalić ile funduszy należałoby przekazać, by zabezpieczyć dziedzictwo olimpijskie, czyli m.in. areny igrzysk.

 

Władze powiatu Jeongseon szacują, że utrzymanie obiektów pochłonie, tylko do 2022 roku, aż 18 mln dolarów. W tej grupie nie będzie stadionu olimpijskiego, który ma być rozebrany do końca 2018 roku, o czym informowano już przed rozpoczęciem igrzysk.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze