Superliga tenisistów stołowych: Mistrz Polski przegrał w Działdowie

W hitowym meczu 1. kolejki superligi tenisistów stołowych zdobywca Pucharu ETTU Dekorglass Działdowo wygrał z mistrzem Polski Kolpingiem Frac Jarosław 3:1. Sukces gospodarzom zapewnił Słowak Wang Yang, który zdobył dwa punkty.

Oprócz niego, zwycięstwo odniósł Japończyk Taku Takakiwa (wcześniej grał w Palmiarni Zielona Góra).

W całkowicie zmienionym personalnie zespole mistrza kraju jedyny punkt wywalczył Ukrainiec Kou Lei. Ale w decydującej grze uległ Wang Yangowi 0:2. Obaj pochodzą z Chin, lecz reprezentują europejskie kraje.

Pierwszym liderem został Fibrain AZS Politechnika Rzeszów, który oddał zaledwie jednego seta w wyjazdowym spotkaniu beniaminkowi Olimpii-Unii Grudziądz. Punkty zdobyli: były mistrz Polski Tomasz Lewandowski oraz Rosjanie Wasilij Lakiejew i debiutujący Saadi Ismaiłow. W ekipie gospodarzy zagrali 18-letni Tomasz Malicki ("urwał" seta Ismaiłowowi), 16-letni Samuel Kulczycki i 15-letni mistrz Europy kadetów Maciej Kubik.

Również po 3:0 zwyciężały Dojlidy Białystok i zaliczana do faworytów rozgrywek Unia AZS AWFiS Gdańsk, w składzie m.in. z Wei Shihao. Chińczyk został pozyskany z mistrza Francji La Romagne SS (zastąpił go tam Daniel Górak). W inauguracyjnym występie Wei Shihao pokonał 3:0 Marco Gollę z Morlin Ostróda.

Niespodzianką są rozmiary zwycięstwa białostoczan nad beniaminkiem Energą w Toruniu. Wang Zeng Yi udzielił lekcji Francuzowi Abdelowi Kaderowi Salifou (3:0), 19-letni Chińczyk Youngyin Li nieoczekiwanie dość łatwo wygrał z wyżej notowanym rodakiem Hanem Chuanxi, a Przemysław Walaszek poradził sobie z reprezentacyjnym pingpongistą Tomaszem Kotowskim 3:1.

W sobotę 3S Polonia Bytom pokonała na wyjeździe Palmiarnię Zielona Góra 3:1 (dwa punkty Roberta Florasa), a w meczu rozegranym podczas drugiej edycji "Pingpongowego PGE Narodowego" w Warszawie Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki wygrał z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz 3:2.